Територіальна реформа: від моделювання до реалізації
Дата: 30.04.2009
Проект Інституту громадянського суспільства «Територіальна реформа: від моделювання до реалізації», який реалізується в рамках програми «Залучення громадян та незалежних експертів до планування та реалізації адміністративно-територіальної реформи», яка є спільною ініціативою Міжнародного фонду «Відродження», Фонду Східна Європа та Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні».
Термін реалізації проекту: 1 листопада 2008 р. 30 жовтня 2009 р.
Географія проекту: Тернопільська, Вінницька, Сумська та Херсонська області
Регіональні партнерські організації: громадське об’єднання «Асоціація споживачів» (м. Тернопіль), громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» (м. Вінниця), громадська організація «Спілка підприємців Тростянеччини» (м. Тростянець), Громадська організація «Ліга професійних тренерів».
Мета проекту:
– створення умов для проведення в Україні реформи адміністративно-територіального устрою, як основи для побудови ефективної публічної влади, відповідальної за покращення рівня життя українських громадян, незалежно від їх місця проживання;
– покращення обізнаність мешканців пілотних областей про етапи, сутність та переваги територіальної реформи в Україні;
– активізація участі регіональних НУО, органів місцевої влади та місцевого самоврядування до обговорення проблеми сучасного стану АТУ, аж до можливої участі в створенні нових громад;
– удосконалення чинних та розроблення проектів нових нормативно-правових актів, які визначають засади, сутність, етапи та інструментарій реформування територіального устрою України.
Способи реалізації проекту:
1. Підготовка аналітичних продуктів: дослідження проблем адміністративно-територіального устрою; методики моделювання громад; концепції реформування АТУ та закону про адміністративно-територіальний устрій України; адміністративних карт змодельованих громад у обраних областях та районах:
2. Привернення уваги мешканців пілотних регіонів до проблем сучасного стану АТУ шляхом проведення низки публічних заходів із залученням спеціально навчених тренерів з використанням підготовленого Інститутом роздаткового матеріалу, що містить відповідні проекти нормативно-правових актів, коментарі, прогнози, ілюстрації тощо. Відповідний інформаційний матеріал (процес проведення реформи і наслідків, які слід очікувати, в першу чергу для простих громадян), буде представлено за допомогою мультимедійних презентацій (редактор Power Point) на рівні людей, що не мають спеціальної освіти і що не володіють певною термінологією.
3. Надання результатів різного роду досліджень на регіональному рівні для використання у поточній діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Очікувані результати:
1. Розроблені в рамках проекту матеріали будуть використовуватись в роботі органами виконавчої влади, експерти та науковці, оскільки всі публікації носитимуть офіційний характер і обов’язкова кількість примірників буде передана до бібліотек України.
2. Фундаментальне ознайомлення з етапами і сутністю реформи дозволить громадським організаціям та громадянам, залученим до проекту бути активними в процесі створення самодостатніх громад в їх районах.
3. Реалізація проекту також забезпечить й:
– розповсюдження інформаційного ресурсу на значну кількість населення вибраних областей і інших територій Україні;
– усвідомлення населенням обраних областей, в т.ч. посадовцями місцевої влади необхідності проведення реформи АТУ, а також її позитивних наслідків;
– формування сприятливої соціально-психологічної обстановки серед жителів невеликих міст, сіл та інших населених пунктів для подальшого «безболісного» створення нових територіальних громад в пілотних регіонах під час здійснення реформи АТУ;
– поширення позитивного досвіду в інших регіонах України;
– закріплення результатів проведених досліджень у проектах нормативно-правових актів, спрямованих на удосконалення територіального устрою України.
Команда проекту:
Олександр Врублевський – директор проекту, Інститут громадянського суспільства;
Роман Ткачук – менеджер робочих груп, Інститут громадянського суспільства;
Володимир Артеменко – юрист проекту, Інститут громадянського суспільства,
Олег Левченко – керівник проекту у Вінницькій області, Подільська агенція регіонального розвитку;
Ігор Гірчак – керівник проекту у Тернопільській області, Асоціація споживачів;
Олександр Гончаренко – керівник проекту у Сумській області, Спілка підприємців Тростянеччини.
Контакти:
Олександр Врублевський, тел./факс 8-044-529-73-94, e-mail : akexvrubl@www.csi.org.ua,
Інтернет-сторінка: www.www.csi.org.ua; м. Київ, бул. Дружби народів 22, к.21
Проект здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантової угоди від 05.11.2008 р. № 38735
Новини проєкту