Слідкуйте за новинами

Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація. Конспект лекцій для школярів і не тільки

Дата: 23.06.2021

Текст у PDF

Текст у PDF

Децентралізація, тобто передача частини повноважень та ресурсів від центральних органів влади місцевому самоврядуванню, розпочалася в Україні в 2014 році і відкрила унікальні можливості для розвитку громад, можливості для самореалізації населення, яка в свою чергу можлива завдяки самоорганізації.

Метою освіти не є заповнення голови фактами, а навчання людини, як користуватися розумом. (Генрі Форд)

Видання підготовлено у форматі конспекту лекцій, у яких розкриваються можливості децентралізації та інструменти самоорганізації та самореалізації людини у власній громаді.

Розраховано насамперед на учнів 10–11 класів, які вивчають курс за вибором «Децентралізація – самоорганізація – самореалізація», а також і на інші категорії молоді. Матеріали також будуть цікавими всім, кому не байдуже власне майбутнє та майбутнє своєї громади. Варто використовувати разом із виданням «Децентралізація – самоорганізація – самореалізація. Матеріали для вчителів і не тільки», яке більше зорієнтоване на викладачів такого курсу.

Посібник розроблено за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні». Викладені погляди належать авторам цієї роботи, і їх не можна ні за яких обставин вважати такими, що виражають офіційну позицію Ради Європи.

Поділитися