Діяльність органів місцевого самоврядування та депутатів сільської, селищної, міської ради (навчальний модуль)

Текст у PDF
Ця робота є певним підсумком діяльності Інституту громадянського суспільства із формування інституційної спроможності нових об’єднаних територіальних громад (ОТГ), що провадилась у різних регіонах України протягом 2016 року, а була розпочата у Хмельницькій області, яка стала в 2015 році лідером серед українських областей щодо кількості та якості нових ОТГ.
Адже новоутворені ОТГ, особливо ті, що були утворені не навколо міста чи селища, а навколо досить скромного за розмірами села, зіштовхнулись із значними проблемами, а саме: як працювати в нових умовах; як мають діяти новообрані рада та голова громади; що залежить від депутатів, а що від самих жителів громади.
Саме тому навчальні тренінги в цих умовах стають вкрай важливим елементом формування кадрової спроможності нових ОТГ для того, щоб свій новий статус використати максимально ефективно в інтересах громади, в інтересах її розвитку.
Фактично ця робота є коротким посібником для всіх, хто працює в ОТГ, а також для тих, хто тільки планує виходити на об’єднання. Викладені тут думки та поради уже апробовані на практиці і тому можуть бути використані в різноманітних ОТГ в різних регіонах України.
Посібник розроблено за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» в рамках впровадження проекту «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області».
Проект «Підтримка об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» реалізується Інститутом громадянського суспільства за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO), Офісу Ради Європи, Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», фонду «Відродження» та проекту ЄС «Підтримка регіонального розвитку в Україні».