Слідкуйте за новинами

Громадський компостний туалет – повна екологічна безпека!

Дата: 26.04.2016

СиневирНа Синевірському перевалі у Закарпатті побудовано, можливо перший, в Україні туалет що є гарним прикладом громадського туалету, автономного та безпечного для зовнішнього середовища. Туалет забезпечыючи найвищий комфорт та здатен обслуговувати значну кількість відвідувачів, забезпечуючи при цьому як високий комфорт для користувачів, так і повну безпеку для навколишнього середовища. Автором проекту є провідний український спеціаліст з еко-санітарії Богдан Попов — керівник закарпатської агенції «Кузня Еко Рішень». Найсучасніші світові еко-санітарні підходи було застосовано в плануванні цього об’єкту, тому Закарпаття може по праву пишатися ним.

Синевир 2

Туалет розташовано на висоті  800 метрів над рівнем моря на Синевірському перевалі. Це місце дуже популярне як туристична зупинка, завдяки захоплюючому гірському краєвиду, що відкривається звідти. Велика кількість як організованих груп так і окремих туристів зупиняється там відпочити, сфотографуватися та придбати сувеніри. Тому потреба у громадському туалеті стояла надзвичайно велика. Одночасно з тим звичайні підходи щодо вбиралень не могли бути тут реалізовані, через підвищені вимоги до екологічної безпеки, бо це місце знаходиться на території Національного Природного Парку «Синевір» та має особливий природоохоронний статус.

Синевир 3

Враховуючи це, за основу дизайну було взято принцип туалетної системи «Clivus Multrum» («Камера зі схилом»), яку розробив Шведський інженер Рикард Линдстрем спеціально для використання на особливо вразливих природних територіях. На даний момент ця система залишається найбільш досконалою та перевіреною, її використовують у провідних марках компостних туалетних системах, що є на світовому ринку.

Синевир 5

Комфортний продуманий інтерфейс для користувачів, повна відсутність неприємного запаху, чарівний гірський краєвид з вікон туалетних кабін, тиха музика всередині – все це спрямовано на те, щоб у гостей після відвідування громадського закладу лишалися лише приємні враження.

А під цим всім, непомітно для пересічного користувача, ховається цілий складний еко-інженерний комплекс, що переробляє відходи життєдіяльності на безпечний біогумус, який потім може бути використаний як добриво.

Синевир 4

Туалет має жіноче та чоловіче відділення, в кожному з яких розташовано по дві окремі кабіни, та загальна зала для миття рук. У чоловічому відділені також встановлено окремі пісуари. Втім у самих кабінах реалізована нероздільна схема, тобто сечовипускання може здійснюватись в той самий отвір, що слугує для прийому фекалій. Це дуже корисна  деталь дизайну саме громадської вбиральні, бо не вимагає від її пересічних відвідувачів ніяких схем користування, що можуть бути незвичними для них (які вникають при роздільній схемі збирання).

Синевир 6

Туалет розрахований на відвідування до 300 осіб на день та цілорічне використання. Необхідне обслуговування забезпечує одна людина, що працює повний робочий день. Це включає в себе касове обслуговування, забезпечення відвідувачів засобами гігієни, вологе прибирання у відділеннях та додавання абсорбуючого матеріалу в камери три рази на день.

Синевир 7

На зовнішніх стінах та всередині розміщені наочні матеріали, які у цікавій креативній формі інформують відвідувачів про вплив людини на навколишнє середовище, необхідність та шляхи його захисту та принцип, за яким працює власне цей туалет.

Такі громадські заклади є дуже важливим інструментом розвитку туристичної інфраструктури Карпат та підвищення загального рівня екологічної культури. Рівняймося на краще!

Контакт: Богдан Попов,  www.ecoforge.org, +380679056714

Синевир 8

Поділитися