Слідкуйте за новинами

Відбулися завершальні інформаційно-навчальні заходи у громадах Житомирської області

Дата: 26.01.2021

Відбулися завершальні інформаційно-навчальні заходи у громадах Житомирської області

Брониківська та Новоград-Волинська громади Житомирської області стали крайніми, які відвідали 26 січня ц.р. наші координатори проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» Маркіян Дацишин та Іван Савицький.

Для місцевих активістів, підприємців, представників влади, адміністрації шкіл, освітян та молоді провели навчальні заходи, розповіли про Проєкт ЄС, який надав можливість сучасно обладнати шкільні майстерні в громаді: технічний, швейний і тепличний коворкінги. Доступ до них мають не тільки учні, а й місцева молодь та люди старшого віку, які можуть відвідувати заняття та вчитися працювати з обладнанням.

Вперше захід проходив без електрики, яка пропала у Брониківській громаді через снігопади. Проте представники учнівського парламенту громади здивували активністю і логікою відповіді на питання: «Якщо нам дадуть мільйон, то треба створити план, що ми хочемо досягнути, а потім вибрати лідера, який би організував і надихнув цю роботу. А окрім цього ще треба доброчесну і активну громаду, щоб у нас був успіх!»

Новоград-Волинська громада має активну молодіжну раду, які хочуть організувати молодіжний бізнес-інкубатор, коворкінги, тому попросили порад, як саме розпочати роботу, на які деталі звернути увагу. Учасники обговорили якими методами та засобами можна допомогти молоді вдосконалитись. Стати самозарадною, затребуваною в громаді, і найголовніше рівнопартнерською в житті громади.

Також обговорили з учасниками заходів технології впровадження стратегічних документів громади, особливості формату щорічної Дорожньої карти, підготовку якої започаткували у Баранівській ОТГ, зокрема формулювання індикаторів успішності виконання завдання.

«Дякую організаторам громад, що запросили не лише вчителів і адміністрацію школи, але й дітей. Для них, нам, виступати вдвічі приємніше. А те, що вони говорили, як вони говорили, як мислять і планують одразу дає відчуття, що прийшли вони не лише тому «бо сказали», і … діло буде!», – відзначив Іван Савицький.

Під час заходу поширили роздаткові матеріали, зокрема підготовлені у рамках Проєкту «Моніторинговий звіт про виконання Стратегії і Плану місцевого економічного розвитку Баранівської ОТГ за підсумками 2019 року»Звіт про залученість молоді та розкриття підприємницького потенціалу «Молоде Зелене»Покрокова інструкція зі створення коворкінгів.

Інформаційно-навчальні заходи організовано в рамках проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», що реалізується Баранівською міською радою, Інститутом громадянського Суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу.