Слідкуйте за новинами

Що таке демократія? Посібник для молоді і не тільки

Дата: 22.06.2021

Текст у PDF

Текст у PDF

Демократія – це свіжий вітер свободи, обрій до якого йдуть народи і нації, і в цьому великому поході формуються відносини між окремими громадянами, між громадянами й органами влади, між різними органами влади й об’єднаннями громадян, зрештою між урядами різних держав і народами – творцями цих держав.

Посібник знайомить із основними поняттями демократичного устрою, історією виникнення та розвитку демократії, її складовими елементами та перевагами демократії над іншими формами правління.

Читачі мають змогу дізнатися про демократичні традиції українців та історію демократичних урядів різних країн, про роль процедур, механізми стримувань і противаг у демократичних системах, про баланс повноважень владних структур України, про засади місцевої демократії й участі в ній, шкільне самоврядування. Для авторів найважливішим під час укладання посібника було не просто донести інформацію про демократію, а й мотивувати до застосування демократичних процедур у суспільному житті школи, громади.

Розраховано насамперед на учнів старших класів середніх шкіл і позашкільну молодь, а також усіх, кому цікава демократія.

Посібник розроблено за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».
Викладені погляди належать авторам цієї роботи, і їх не можна ні за яких обставин вважати такими, що виражають офіційну позицію Ради Європи.

Поділитися