Слідкуйте за новинами

Гурткова робота, професійне навчання, підвищення кваліфікації вчителів на базі МРЦ обговорили на заключній онлайн-консультації

Дата: 21.08.2020

Гурткова робота, професійне навчання, підвищення кваліфікації вчителів на базі МРЦ обговорили на заключній онлайн-консультації

Організацію гурткової роботи, професійне навчання та перенавчання/підвищення кваліфікації вчителів трудового навчання на базі Міжшкільного ресурсного центру обговорили на черговій онлайн-консультації з представниками ОТГ різних регіонів України.

«Для організації гурткової роботи розробіть конкурсну систему відбору керівників гуртків за критеріями професійності, не обов’язково має бути педагогічна освіта, та заплануйте кошти для оплати праці. Розробіть схему та графік підвозу учнів до коворкінгів на гуртки, або, як варіант, розробіть систему фінансової компенсації доїзду учням, наприклад індивідуальні стипендії, премії Голови ОТГ, тощо. Забезпечте сучасне змістовне наповнення гуртків, знаходьте нові форми роботи», – говорить Іван Савицький, координатор проєкту ЄС.

У Баранівському МРЦ Мрії в дії створено 5 гуртків в оновленому форматі, де займаються близько 120 дітей, проведено 30 майстер-класів, які відвідали понад 400 дорослих і дітей ОТГ, проведено 6 навчань роботі на сучасній техніці для дітей та дорослих.

Обговорили можливості МРЦ щодо професійного навчання бажаючих. Про можливість співпраці з центром зайнятості для перекваліфікації мешканців, про співпрацю з локальними підприємствами, які потребують працівників, і МРЦ може спільно скласти програму навчання та надавати підприємствам готових працівників.

Успішне навчання, окрім матеріально-технічної бази та сучасної програми, потребує сучасних вчителів, які б могли навчати дітей сучасно, прогресивно. Для цього необхідно спочатку навчити самих вчителів, показати їм переваги нової програми, нові горизонти освітніх можливостей, тощо. Часом вчителі не розуміють на початках навіщо їм це. Це потребує детального підходу з поясненнями, прикладами та успішними вчительськими кейсами.

На завершення онлайн-консультації учасникам було запропоновано підготувати до 4 вересня інформацію, про те, чому саме в їх громаду мають приїхати координатори проєкту ЄС. За результатами відповідей ми оберемо 2-3 ОТГ, в яких проведемо виїзні тренінги та майстер-класи.

Онлайн-консультації організовано в рамках реалізації проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ», що фінансується Європейським Союзом🇪🇺 у рамках Ініціативи ЄС Мери за Економічне Зростання – Україна