Слідкуйте за новинами

Через співробітництво до інклюзивних послуг

Дата: 14.05.2019

Через співробітництво до інклюзивних послуг

Експерти Інституту громадянського суспільства Олександр Сергієнко та Маркіян Дацишин продовжують працювати в громадах. 11 травня вони відвідали древнє місто Переяслав-Хмельницький, яке по праву називають містом музеїв – тут їх більше 25.

Переяслав-Хмельницька міська та Дівичківська ОТГ стали однією із 26 партнерств-учасників проекту «Партнерство міських та сільських громад як ефективний інструмент місцевого економічного розвитку» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Вони уклали між собою Меморандум про співробітництво, який направлений на вирішення проблеми доступу дітей з особливими потребами до послуг Інклюзивного ресурсного центру та забезпечення дорослих осіб з особливими потребами доступом до медичних та соціально-культурних установ. Тепер громади мають можливість отримувати від експертів Інституту громадянського суспільства інформаційно-консультативний супровід та технічну допомогу на всіх стадіях розробки проекту співробітництва аж до визначення джерел фінансування.

На території  Дівичківської ОТГ у селі Стовп’яги ще в кінці минулого року було відкрито Інклюзивний ресурсний центр для дітей з особливими потребами. Тут працюють досвідчені психологи, вчителі, логопеди, які використовуючи сучасне обладнання надають освітні та фізично-медичні послуги дітям.

Центр, хоч і спроможний забезпечити послугами дітей обох громад, проте більшість дітей не відвідують установу через відсутність спеціалізованого транспорту для їх підвезення. Така ж проблема спіткала і дорослих людей з подібними потребами, яких на території громад проживає майже 500 осіб. Ці люди не мають доступу до більшості соціально-медичних інституцій, як до прикладу – центри соціального захисту, побутові контори, і що важливо, залишилися за межами соціально-культурного життя.

Кажуть експерти, якщо знайти раціональне вирішення транспортної проблеми, то послугами Центру зможуть скористатися біля 200 дітей обох громад.

«Діти, які відчувають турботу, підтримку з боку громади, батьків, педагогів, зовсім по-іншому дивляться на світ. Адже такі особливі дітки мають право на щасливе дитинство, нормальний розвиток, бути в центрі нашого суспільства. Ми зробимо все, аби наш центр став одним із кращих ресурсних центрів не лише на Переяславщині, а й на Київщині»,– зазначив голова Дівичківської ОТГ Тимофій Девко.

Отож, через механізм співробітництва партнери планують створити спільну Комунальну службу соціального транспорту для Переяслав-Хмельницької та Дівичківської громад, яка вирішить наявні проблеми громад та створить умови для самореалізації людей з особливими потребами. І в цьому їм допоможуть досвідчені експерти Інституту громадянського суспільства Маркіян Дацишин та Олександр Сергієнко.