Слідкуйте за новинами

Чорний Острів – початок нового проекту

Дата: 27.10.2011

З вересня 2011 року Інститут громадянського суспільства почав працювати у містечку Чорний Острів, де ми спробуємо активізувати місцеву громаду аби спільними зусиллями хоча б частково повернути минулу славу містечка, як домінуючого центру західної частини Хмельницького району і до якого тягнуться низка сіл східної частини Волочиського району.

З космосу територія громади Чорного Острова виглядає таким чином:

Нсправді селище та його околиці є досить мальовничими:

stav-1

Це ставок на в’їзді до селища з заходу. По простому люди називають його «кемпа». На задньому плані видно Вовчу Гору, звідки колись починалось містечко.

На ставках, які тут всюди в старі часи жили лебеді. Потім в радянську епоху, коли занепало містечко, лебеді також зникли аби з’явитись уже в наші часи. Тепер тут щороку виводяться нові й нові лебедята. Красиві та горді птахи стали візитівкою Чорного Острова.

stav-2

З кінця 17-го століття у Чорному Острові з’являються перші великі кам’яні будівлі. Головними такими спорудами стали культові центри різних релігійних конфесій: церква, костел та синагога. Церка і костел досі діючі. Між вірянами та священниками цих конфесій існує гармонія та взаєморозуміння.

khram

tcerkva

Станом на сьогодні(27.10.11) вже відбулось два круглі столи у Чорному Острові, які зібрали місцевих активістів: депутатів, працівників виконкому, підприємців, небайдужих людей. В засіданнях взяли участь і духовні лідери місцевих конфесій.

В ході жвавих дискусій було обговорено не тільки необхідність змін, але й напрями діяльності усіх для досягнення таких позитивних та потрібних для громади змін у місцевому розвитку.

ludy

ludy-1

Тепер ми приступаємо до обговорення символіки громади та статуту.

А. Ткачук, 27.10.11