Слідкуйте за новинами

Інформаційно-навчальний захід провели у Селидівській громаді Донецької області

Дата: 11.12.2020

Інформаційно-навчальний захід провели у Селидівській громаді Донецької області

Під час поїздок у громади ми знайомимося з різними людьми, керівництвом громад, активними вчителями та розуміємо, яка гостинна наша прекрасна країна – Україна!

Селидове є пілотним містом проєкту FORBIZ|EU4Business, яке запросило координаторів компонентів проекту ЄС після презентації на семінарі з обміну досвідом щодо розвитку малого та середнього бізнесу в монофункціональних містах (24 листопада 2020 року). З метою створення сприятливого середовища для формування та функціонування суб’єктів малого і середнього бізнесу виконкомом Селидівської міської ради кожні два роки приймається Програма розвитку малого і середнього підприємництва міста Селидове, яка зокрема передбачає і надання грантів для МСП.

Під час заходу основний акцент зроблено на інструментах стимулювання розкриття підприємницького потенціалу молоді та ролі місцевої влади і школи у цьому процесі. Шкільні коворкінги з молодіжним соціальним підприємництвом саме це!

За словами Маркіяна Дацишина, координатора проєкту ЄС, для розуміння цілісної картини справ у громаді, потрібно робити соціологічне опитування. Він поділився досвідом організації цього процесу в Баранівській ОТГ, де у рамках проекту ЄС вже третій рік поспіль щороку проводять опитування зусиллями місцевих інтерв’юерів та за підтримки фахового соціолога.

Інформовано учасників про Ініціативу ЄС «Мери за економічне зростання» як платформу для обміну досвідом між органами місцевої влади України та країн Східного Партнерства, а також для підвищення кваліфікації працівників ОМС. 

Під час заходу поширили роздаткові матеріали, зокрема підготовлені у рамках Проекту Моніторинговий звіт про виконання Стратегії і Плану місцевого економічного розвитку Баранівської ОТГ за підсумками 2019 року, Звіт про залученість молоді та розкриття підприємницького потенціалу «Молоде Зелене». 

«Ми покидаємо Селидове з подарунками. Фізичними і моральними. Фізичні у нас в руках. Моральні у наших душах. Активні вчителі, які задають правильні, чіткі питання, керівництво відділу освіти, яке висловлює конкретні пропозиції, замість традиційного «не передбачено нормативними актами» і «новообраний незабронзовілий» голова ОТГ, який не лише знає про проблеми і переймається ними, але й самостійно бере участь у їхньому вирішенні. Оцей коктейль – запорука успішності впровадження освітніх реформ. А можливо і не лише освітніх», – підсумував Іван Савицький.

Проєкт «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» реалізується Баранівською міською радою, Інститутом громадянського Суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу.