Слідкуйте за новинами

Насиченим та продуктивним був перший день школи «Стимулювання процесів децентралізації»

Дата: 11.09.2017

Насиченим та продуктивним був перший день школи «Стимулювання процесів децентралізації»

11 вересня розпочалося навчання представників органів місцевого самоврядування та представників місцевих неурядових організацій Одеської області в Школі «Стимулювання процесів децентралізації». Захід організовано Інститутом громадянського суспільства у співпраці з Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».

Більша частина із 44 учасників були представниками південно-західної Одещини, яка відстає від решти територій з утворенням ОТГ.

Сьогодні учасники мали змогу пройти поглиблені курси, що побудовані на теоретичних та практичних складових стосовно моделювання ОТГ на прикладі Одеської області та вміння вибудовувати діалог і компромісні рішення під час прийняття рішень, що стосуються посилення спроможності у громадах.

Під час сесії «Самопрезентація» експерт ГО «Інститут громадянського суспільства» з питань комунікацій та соціального управління Зоя Гаркавенко організувала знайомство учасників тренінгу один з одним та поділ на чотири робочі групи в цікавій ігровій формі.

Зміст реформи на нинішньому етапі, особливості, ризики, можливості та виклики. Ткачук А.Ф. from CSIUKRAINE

Директор з питань науки та розвитку ІГС Анатолій Ткачук розповів про зміст реформи на нинішньому етапі, особливості, ризики, можливості та виклики. Учасники отримали відповіді на поширенні питання – що означають «нові повноваження» і для чого вони потрібні; чи можна отримати нові повноваження не об‘єднуючись; як відбувається процес добровільного об‘єднання.

Анатолій Федорович наголосив, що основним завданням місцевого самоврядування зробити все для того, щоб люди навчилися створювати бізнеси через самозайнятість.

День завершився практичною роботою моделювання об’єднаних територіальних громад в чотирьох районах Одеської області, які ще не знайшли відображення у Перспективному плані.

Далі буде…