Слідкуйте за новинами

Учитель, який надихає

Дата: 18.10.2019

Учитель, який надихає

Посередній учитель розповідає.

Хороший вчитель пояснює.

Чудовий вчитель показує.

Геніальний вчитель надихає

Уільям Уорд, американський письменник. 

Учителька молодших класів Полянківської ЗОШ I – III ступенів Житомирської області Валентина Бабінець  влаштовує для дітей такі уроки, що відвідати їх захоче будь-який дорослий.

«Заходиш до неї в клас і попадаєш у казку, уроки у неї проходять цікаво. Учні учительку дуже люблять. В класах, які вела Валентина Антонівна, завжди багато відмінників. Вона дітям пояснює матеріал так, щоб вони зрозуміли. Для цього готується до уроків до пізнього вечора. ЇЇ життя – це діти, школа», – розповідає Олена Шкорбот, завідувачка тепличним господарством.

Пані Валентина сміливо експериментує з формами та методами проведення уроків та поданням тем. Тому як тільки відкрилася на весні ц.р. шкільна теплиця Баранівського міжшкільного ресурсного центру, яка розміщена на подвір’ї Полянківської школи, Валентина Антонівна відразу прийшла подивитися і запитати чи можна для дітей провести тут урок, адже побачила можливість освоєння теорії уроків природознавства в молодшій школі на практиці. На той час у неї був 4 клас.

Саме учні 4 класу (зараз уже 5-й) були одними з найперших з якими сіяли насіння, чекали сходів, пересаджували розсаду з касет у горщики. Ці діти привели інших дітей з інших класів. Вперше учні заходили боязко до теплиці та запитували в пані Олени чи можна, бо думали, що лише з учителем можна приходити. Згодом зрозуміли, що теплиця відкрита для всіх учнів і заходити можна в будь-який час.

«Завдяки теплиці ми з дітьми проводили уроки про рослини. Спостерігали, як з насінинки проростає рослинка, проводили досліди, доглядали їх. Дітям цікаво не тільки почути, але і побачити», – каже Валентина Антонівна.

В цьому році вчителька набрала першачків. І привела діток до теплиці на урок «Пізнаємо світ навколо себе». Учні самі відповідали на питання «Для чого потрібна теплиця?», «Що тут можна вирощувати?», спробували на смак петрушку, цибульку, нюхали чебрець, лимонну мелісу і м’яту. Дивувалися червоним помідорам і перцям (бо на городах уже померзли), суничкам у горщиках, протягували долоньки під полив.

В пані Валентини 30 років стажу, але це не заважає їй йти в ногу з часом. Вона «оживляє» свої уроки й нікому не дає сидіти на місці. Її колеги захоплюються постійним прагненням до розвитку, а пані Валентина дивує всіх щоразу. Вона не пасе задніх і в громадській активності – весною з 4 класом розмалювали автобусну зупинку та дитячий майданчик в центрі селища.

Свій успіх вчителька пояснює великою працею і любов’ю до дітей! Цим вона надихає своїх учнів рости та розвиватися.

Можна дивитися на одне і теж саме, а бачити різне. Сподіваємося, що все більше вчителів громади побачать в теплиці простір, де нудна теорія перетворюється на корисну практику, а кропітка праця даватиме свої плоди.