Слідкуйте за новинами

Оксана Загорська прийняла участь у Першому Болніському Міжнародному Форумі в Грузії

Дата: 16.06.2019

Оксана Загорська прийняла участь у Першому Болніському Міжнародному Форумі в Грузії

13-14 червня в м. Болнісі, Грузія, проходив Перший Болніський Міжнародний Форум «Місцева влада за сталий розвиток села та сільських господарств».

Форум покликаний стимулювати обмін досвідом між місцевими органами влади, діловими колами, громадянським суспільством та експертами в країнах Східного партнерства. Основна увага приділена місцевому економічному розвитку, заснованому на розвитку сільського господарства і сільських територій.

«Мені дуже приємно вітати всіх вас у нашому муніципалітеті на Першому Болніському Міжнародному Форумі. Захід буде присвячений ролі місцевих органів влади і співпраці на місцях в підвищенні рівня життя сільського співтовариства. Цей щорічний форум покликаний сприяти місцевому економічному розвитку на основі передових практик і досвіду», – зазначив Давід Шеразадішвілі, мер муніципалітету Болнісі на церемонії відкриття форуму.

У заході взяли участь близько 100 представників місцевих, регіональних і центральних органів влади Грузії, міжнародних організацій і партнерів, а також громадських організацій. Серед учасників форуму – представники місцевого самоврядування Грузії, України, Білорусі, Молдови, Вірменії та Азербайджану, Представництва ЄС в Грузії, Секретаріату Ініціативи «Мери за економічне зростання».

Участь у форумі прийняла керівник проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» Оксана Загорська, яка поділилася досвідом реалізації Проекту ЄС.

«Наявність стратегії розвитку Баранівської ОТГ є додатковим стимулом для інвесторів і донорів вкладати кошти в розвиток свого бізнесу на території громади, тому що це показник системної і усвідомленої роботи над розвитком ОТГ», – сказала Оксана Загорська під час виступу на сесії «Популяризація місцевої продукції та вихід на нові ринки».

За словами пані Загорської, в рамках проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу, триває процедура реєстрація місцевої торгової марки «Баранівка-органічний простір», планується маркетингова кампанія для просування продукції місцевого виробництва (ринкові дослідження, визначення цільових споживачів), забезпечення безкоштовної участі трьох місцевих виробників у Всеукраїнській виставці та запуск онлайн торгової платформи для просування товару і послуг місцевих виробників.

Крім робочої програми, гості форуму разом з мером м. Болнісі Давітом Шеразадішвілі відвідали історичний район міста. Учасники заходу відвідали будівлі побудовані 200 років тому тампонами-колоністами з Німеччини та ознайомилися з туристичним потенціалом Болнісі.

14 червня учасники заходу на горі Еліа висадили 1500 кущів винограду сортів Кісі та Манаві. У дворі монастиря Петре-Паула була організована дегустація вин і виставка-продаж місцевої сільськогосподарської продукції та виробів ручної роботи. Наприкінці заходу міський голова муніципалітету Больнісі Давіт Шеразадішвілі провів урочистий прийом для гостей форуму.