Слідкуйте за новинами

Першими в Житомирській області приєднатись до проєкту «Створення сімейних молочних ферм» зможуть мешканці Баранівської ОТГ

Дата: 24.11.2019

Першими в Житомирській області приєднатись до проєкту «Створення сімейних молочних ферм» зможуть мешканці Баранівської ОТГ

З метою створення сильної, динамічної і сталої економіки, яка забезпечить процвітання Баранівської ОТГ, команда проєкту ЄС «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» пропонує використовувати ефективні інструменти успішного підприємництва в сільській місцевості.

Сімейні молочні ферми – чудовий приклад як можна стати господарем на селі. Вже успішно працюють та приносять своїм господарям прибутки 17 молочних ферм в Рівненській, Хмельницькій, Волинській і Тернопільській областях завдяки реалізації проєкту «Створення сімейних молочних ферм», ще 29 ферм запрацюють до кінця 2019 року. В планах проєкту відкриття до тисячі сімейних молочних ферм в різних областях України. Отож, Баранівська ОТГ може стати основою для розвитку даного проєкту на Житомирщині.

Партнерами проєкту виступають молокозаводи, такі як Радивилівський молокозавод, «Молокія», «Галичина», підприємство «Хмельницька маслосирбаза». Щодня 17 молочних ферм здають до 5 тис. л молока. Річний надій в середньому на одну корову становить 4 тис. л молока.

В результаті проведених зборів членів СОК «Мілка-2018» та переговорів Оксани Загорської, керівниці проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», з представниками компанії ТОВ «Укрмілкінвест» вже найближчим часом буде укладено договір на приймання молока від членів кооперативу, створеного в рамках проєкту ЄС.

«Ми шукаємо і готові допомагати сім’ям, у яких є: бажання створити свою молочну ферму, земля для будівництва і земля для вирощування кормів», – сказала менеджер проєкту «Створення сімейних молочних ферм» Наталія Немеришина.

Проєкт Сімейні молочні ферми допомагає:

  •  фінансово
  • навчанням в організації молочного бізнесу
  • консультативна підтримка
  • організація обміну практичним досвідом з сімейними молочними фермами Рівненської, Хмельницької, Волинської та Тернопільської області.

З 19 по 22 листопада відбулися навчальні семінари на тему «Сімейні молочні ферми» у селах Баранівської громади, які проводила команда проєкту «Сімейні молочні ферми» спільно з командою проєкту ЄС «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ».

Фахівці проєкту надали селянам професійні консультації з облаштування ферм, відповіли на питання, яка перевага таких ферм в ціновій політиці на молоко, які умови можуть забезпечити високу продуктивність ферми, чому насправді фермерство набуває популярності сьогодні в Україні та навели успішні приклади діючих Сімейних молочних ферм.

В ході проведення ознайомчих семінарів партнер проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» ПП Галекс-Агро поділились з командою Укрмілкінвест власним досвідом ведення сільськогосподарського бізнесу та провели екскурсію фермою по виробництву органічного молока екстра класу.

На 29 листопада заплановано організувати ознайомчу екскурсію для близько 20 зацікавлених мешканців Баранівської ОТГ до сімейної молочної ферми, яка за допомогою Укрмілкінвест вже успішно працює в Хмельницькій області.

Семінари організовуються завдяки реалізації проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», який виконується Баранівською міською радою, Інститутом громадянського суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу.