Слідкуйте за новинами

Планування місцевого економічного розвитку та проектний підхід до Дорожньої карти-2021

Дата: 28.01.2021

Планування місцевого економічного розвитку та проектний підхід до Дорожньої карти-2021

Конкурентоспроможна місцева економіка, яка базується на органічних технологіях і співпраці – так була сформульована одна із стратегічних цілей розвитку Баранівської громади у 2017 році.

За три роки важко не помітити прогрес у цьому напрямку. Зокрема, кількість підприємств у громаді, які є сертифікованими органічними виробниками, зросла з двох до восьми.

Щоправда, завжди хочеться досягати більших результатів. Саме тому, новообрана місцева влада за консультативної підтримки проекту ЄС зайнялася підготовкою Плану місцевого економічного розвитку на наступний період – до 2023 року.

Нагадаємо, що Баранівська громада є членом ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання», у рамках якої усі муніципалітети розробляють такий документ за однаковою методикою і діляться досвідом впровадження.

Такий План був розроблений в рамках реалізації проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ» у 2018 році та визнаний експертами Світового банку одним з кращих з-поміж 124 громад з 5 країн Східного Партнерства.

План МЕР стане економічним блоком Стратегії розвитку Баранівської ОТГ до 2027 року, яку згідно рішення депутатів Баранівської міської ради на 4 сесії 8 скликання, що відбулася у січні 2021 року, також починають розробляти.

У рамках реалізації проекту МКОБ 27 січня 2021 р. проведений семінар з питань підготовки Плану місцевого економічного розвитку і Дорожньої карти на 2021 рік та їх виконання для керівництва Баранівської громади, депутатів міської ради, працівників виконавчих органів, членів робочої групи з підготовки Стратегії, громадських активістів.

Разом з Маркіяном Дацишином та Іваном Савицьким, координаторами проекту ЄС, учасники в групах:

  • працювали над ідентифікацією проблем економічного розвитку Баранівської громади і побудовою дерева цілей;
  • обговорили результати роботи та наступні кроки підготовки і виконання Плану МЕР;
  • проектний підхід до Дорожньої карти-2021: формулювання завдань, індикаторів успішності, взаємодія при виконанні.

 

Проєкт «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» реалізується Баранівською міською радою, Інститутом Громадянського Суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу.