Слідкуйте за новинами

Представники українських громад у Словенії переймають досвід співпраці між містом та селом

Дата: 12.09.2019

Представники українських громад у Словенії переймають досвід співпраці між містом та селом

З 8 по 13 вересня триває міжнародна навчальна поїздка до Словенії «Управління інфраструктурою та співпраця між містом та селом» для представників громад України.

Серед учасників міжнародної навчальної поїздки голова Інститут громадянського суспільства Роман Ткачук та інформаційно-комунікаційний менеджер Наталя Рохова, а також представники громад-учасників проєкту «Партнерство міських та сільських громад як ефективний інструмент місцевого економічного розвитку», який реалізується Інститутом громадянського суспільства за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Навчальний візит відбувається в рамках Програми «U-LEAD з Європою» та спрямований на налагодження міцних партнерських відносин між українськими та словенськими муніципалітетами для зміцнення місцевого та регіонального економічного розвитку, а також обміну досвідом і кращими практиками у напрямках «Управління інфраструктурою» та «Співпраця між містом та селом».

«Сучасна інфраструктура муніципалітетів Словенії – це результат співпраці громад та залучення інвестицій. Ми приїхали для того, аби перейняти досвід реалізації спільних проєктів громад, розбудови інституцій, які залучають інвестиції та генерують проєкти», – вважає Василь Осадчук, заступник голови Брониківської ОТГ, яка входить у Новоград-Волинське партнерство громад.

Українські учасники навчальної поїздки пізнають передові практики у забезпеченні місцевого та регіонального економічного розвитку, у тому числі в управлінні інфраструктурними об’єктами на місцевому рівні та міжмуніципального співробітництва, за допомогою експертної допомоги та побачених практичних рішень, успішно реалізованих у Словенії.

В рамках візиту команда українських посадовців відвідала місто Любляна, муніципалітети Грозуплє та Шмарєшке Топліце, а також Центр Європейських Перспектив. Учасників вітали виконавча директорка Центру Європейських Перспектив Катя Гершак, адміністративний директор Центру Андрей Врчон та представниця Міністерства закордонних справ Словенії Берта Мрак.

«Ми раді поділитись своїм досвідом з українськими колегами, адже пройшли складний етап реформування та модернізації інфраструктури та органів влади. Ми хочемо допомогти Україні у цей складний період змін», – говорить Катя Гершак, виконавча директорка Центру Європейських Перспектив.

Група представників громад вже спілкувались з Аліною Кунк Перкліч з Міністерства сільського господарства, продовольства та лісового господарства, а також із фахівцями муніципалітетів. Комплексна програма навчальних візитів під назвою «Подорож за знаннями — подорож до змін» має на меті показати належні практики Словенії та її сусідів, а також мотивувати партнерів до позитивних змін.

«Разом із Житомиром Тетерівська громада спільно формує мережу громадського транспорту. Цей проєкт вже дозволив нам покращити умови перевезення мешканців. У Словенії такі приклади масштабні й показують, що співпраця між громадами це правильний напрямок руху», – розповідає Валентина Ільницька, голова Тетерівської ОТГ.

«Перший раз у цій чудовій маленькій країні. Щиро вдячний ULEAD з Європою / ULEAD with Europe за організовану поїздку і отриманні нові знання про Словенію і їхній досвід співпраці між громадами. Результати вражають, позитивно», – поділився враженнями Володимир Шматько, голова Чортківської міської ради.

Також, під час поїздки між містом Обухів та Грозуплє, а також Шмарєшке Топліце та селищем Східниця було підписано листи про наміри щодо партнерства між муніципалітетами. 


За матеріалами Житомирського ЦРМС