Слідкуйте за новинами

Про результати виконання Дорожньої карти-2019 Баранівської ОТГ

Дата: 20.12.2019

Про результати виконання Дорожньої карти-2019 Баранівської ОТГ

У січні ц.р. Баранівська міська рада затвердила зведений план заходів – Дорожню карту-2019 (далі – ДК-2019), яка поєднала усі завдання по стратегічних пріоритетах розвитку Баранівської ОТГ, визначених зокрема Стратегією розвитку ОТГ і Планом місцевого економічного розвитку ОТГ. Результати виконання ДК-2019 підвели 17 грудня на засіданні Комітету з управління впровадженням Стратегії розвитку Баранівської міської ОТГ до 2020 року.

У 2019 році Дорожня карта містила 135 завдань, по кожному з яких закріплені відповідальні виконавці – структурні підрозділи міської ради, КУ «Агенція місцевого органічного розвитку – АМОР» та команда проекту ЄС «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ». Найбільшу кількість завдань ДК-2019 мали КУ «АМОР», команда проекту ЄС та відділ освіти (частина завдань якого – спільні з АМОР та/чи командою проекту ЄС), решта підрозділів міськради мали в середньому від 5 до 10 завдань.

Мал. 1. Кількість завдань ДК-2019 закріплені за відповідальними виконавцями

З-поміж 135 завдань на 20.12.2019 повністю виконано 36%, виконано частково 22% та у процесі 17%, ще 25% не виконано.

Мал. 2. Стан виконання 135 завдань ДК-2019 на 20.12.2019 

Якщо подивитися по стратегічних цілях, то найбільший відсоток невиконань – це по публічних послугах – освітні, медичні, соціальні та адміністративні. Із 17 завдань не виконано 8. Найкраща ситуація по СЦ №3 органічному, безпечному і енергоефективному середовищі для життя кожного громадянина – із 12 завдань виконано 5.

Мал. 3. Виконання завдань по кожній з Стратегічних цілей.

Стосовно виконання завдань у розрізі кварталів 2019 року, то показовим є те, що «фінішного ривка» не сталося: у 4-му кварталі найменша частка виконаних повністю і частково завдань (25%+25%). І це при тому, що у першому кварталі повністю було виконано 62% завдань, термін яких наступив у січні-березні, то у четвертому кварталі виконавська дисципліна погіршилася. . Можливо на це вплинула ритмічність проведення засідань КУВСу (у першому кварталі було проведено три засідання, а у наступних – лише по одному).

Мал. 4. Виконання завдань у розрізі кварталів 2019 року.

По кожному завданню було визначено принаймні один індикатор успішності виконання завдання. Тобто можна виконати завдання, але не досягнути бажаного результату, і навпаки, – можна не повністю виконати завдання, проте забезпечити запланований результат якимось чином був досягнутий. Наприклад, у ДК-2019 було завдання «Розробка «Інвестиційного паспорту громади» та інвентаризація вільних земельних ділянок», індикатором виконання якого визначено є «Залучення 15 млн.дол. США прямих інвестицій». «Розробити непоганий Інвестпаспорт громади ми змогли, але інвестор не прийшов – завдання виконане, але індикатор не досягнутий», – наголосив Маркіян Дацишин, координатор 4-го компоненту проекту ЄС.

Розподіл стану виконання завдання між рівнями досягнення відповідних індикаторів успішності у ДК-2019 вийшов доволі логічний. Лише серед повністю виконаних завдань є завдання, по яких досягнуто понад 100% запланованих індикаторів успішності. І навпаки – серед невиконаних завдань – по всіх рівень індикаторів дорівнює 0%. 

Привертає увагу, що по одному повністю виконаному завданню (це 2% усіх повністю виконаних завдань) рівень досягнення індикатора – 0%. Йдеться про будівництво сироварні за кошти гранту ЄС: будівництво завершено, тобто завдання виконане, але сироварня не почала працювати – відтак не досягнуто визначених індикаторів («5  нових робочих місць на сироварні» та «Збільшення на 60 тис. грн. за сезон надходжень єдиного податку»). 

Рівень досягнення Індикаторів (% від плану)

Мал. 5. Досягнення Індикаторів успішності завдань ДК-2019 у розрізі оцінки їх виконання

Серед ключових невиконаних завдань – посилення кадрової спроможності Комунальної Установи «Агенція місцевого органічного розвитку – АМОР», яка мала б стати двигуном економічного розвитку громади і генератором інноваційних ідей. Замість запланованих п’яти осіб тут працюють лише дві. І це в умовах, коли саме АМОР є виконавцем/співвиконавцем найбільшої кількості завдань (46 або 34% усіх завдань ДК-2019).

Одним із завдань ДК-2019 було проведення Бюджету участі – 2019, однак конкурс не відбувся через відсутність коштів у міському бюджеті на фінансування проектів-переможців БУ-2018. З чотирьох проектів-переможців реалізовано поки що лише два проекта.

«Надзвичайно важкий рік, ми сьогодні на 1 грудня маємо видатків більше майже на 9 млн.грн., аніж доходів, і це нас зупинило в тому числі в реалізації проектів бюджету участі», – Анатолій Душко. Водночас на реалізацію одного з проектів-переможців «Острів закоханих» було витрачено втричі більше коштів, замість передбачених умовами конкурсу максимальних 90 тис. грн. 

Мал. 6. Виконання завдань ДК-2019 виконавцями

Також критична ситуація з організацією підвезення учнів як з міських шкіл, так і з сіл для проведення уроків трудового навчання та гуртків у МРЦ. Якщо в минулому навчальному році МРЦ відвідали 32 учні Кашперівської і 12 учнів Зеремлянської школи, то в 2019-2020 навчальному році станом на 13.12.2019 підвіз дітей з сільських шкіл не проводиться, також не підвозяться діти на уроки з шкіл, які розташовані безпосередньо в Баранівці (Ліцей №1 і Зарічанська школа). Невиконання цього завдання не стільки у площині браку коштів на пальне (напр. від Баранівської гімназії №1 до МРЦ лише 800 метрів, тому питання про довіз на цю відстань виглядає формалізмом), скільки в організаційних проблемах та небажанні дати найкращі можливості для самореалізації учнів.

Голова ОТГ дав доручення провести нараду з директорами Баранівських шкіл, щоб уроки трудового навчання проходили в Міжшкільному ресурсному центрі, де є сучасна матеріально-технічна база.

Пан Душко вкотре погодився з пропозицією координатора 4-го компоненту щодо підвозу дітей зі старостатів наприклад раз або два рази на місяць на два-три уроки.

Добрі новини для Шкільного телебачення. Голова ОТГ Анатолій Душко під час засідання КУВС пообіцяв виділити два приміщення для команди телевізійників у міському будинку культури під студію. За майже два роки існування Шкільне телебачення Баранівської ОТГ підготувало більше ста п’ятдесяти хвилин відеоновин про свою громаду. Однак не мало свого приміщення для проведення занять. Залишається відкритим питання місцевого координатора чи вчителя, який би займався з дітьми.

Команді проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ» не вдалося віднайти місцевих підприємців, які б згодилися взяти участь у національній чи регіональній виставці у 2019 році. По проекту ЄС передбачене співфінансування для підготовки місцевого виробника у виставці. Тому пошук зацікавлених підприємців Баранівської ОТГ продовжиться у 2020 році.

«Цілий рік ми шукали бажаючих поїхати на виставку, то були бажаючі, проте коли починала йти мова про конкретну підготовку чи конкретну виставку і бажаючі переставали виходити на контакт», – зазначив Маркіян Дацишин.

Стосовно завдання підготовка туристичних маршрутів з локаціями Маркіян Дацишин запропонував скористатися прем’єрою мультфільма «Мавка», яка відбудеться наступного року, тобто певний тренд на зображення чи мотиви пов’язані з Лісовою піснею чи Мавкою наступного року будуть. В жодній громаді світу немає того місця, яке стало поштовхом для Лесі Українки до написання твору «Лісова пісня». У Жабориці (нині приєднана до Баранівки) знаходилась дача родини Косачів, де щоліта відпочивали малі Леся Українка з братом Михайликом. Саме тут на Случі, серед розлогих верб мріяла майбутня поетеса. Про цей факт Леся Українка писала матері в листі від 20 грудня 1911 року: «… А то ще я здавна тую Мавку в «умі держала», ще з того часу, як ти в Жабориці мені щось про Мавок розказувала, як ми йшли якимось лісом з маленькими, але дуже рясними деревами. Зачарував мене сей образ на весь вік».

Із проблемних і невиконаних завдань менша частина тих, які залежать від фінансування. Не завжди гроші є ключовою проблемою, точніше завжди гроші не є ключовою проблемою.

Звіт про виконання ДК-2019 планується винести на розгляд сесії міської ради 24 грудня. Також готується проект Дорожньої карти-2020, який буде поданий на розгляд сесії на початку  2020 року.

Моніторинг та оцінювання стану виконання Стратегії розвитку Баранівської ОТГ і Плану місцевого економічного розвитку виконується у рамках проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» за підтримки Європейського Союзу.

Стратегію розвитку Баранівської ОТГ було розроблено за кординації Інституту громадянського суспільства (Маркіян Дацишин) за підтримки Westminster FOundation for DEmocracy (Великобританія) у 2017 році. З презентацією Стратегії можна ознайомитися тут: http://otg.mrada-baranivka.gov.ua/images/doc_super/2017-2020strategiaBrochure.pdf 

Текст ДК-2019 є тут: http://otg.mrada-baranivka.gov.ua/images/documents/2019/2019-01-24dorognakarta2019.pdf