Слідкуйте за новинами

Харків 04.06.2013 р. Круглий стіл

Дата: 05.06.2013

04 червня 2013 року в місті Харкові відбулось засідання круглого столу «Проблеми та перспективи впровадження європейських принципів місцевого самоврядування в Україні» у роботі якого взяв участь директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолія Ткачука.

Для учасників круглого столу було роздано роботу Інституту громадянського суспільства «Децентралізація влади: від потреби до реалізації. Робочий зошит.» , у якій викладено основні ідеї щодо кроків з децентралізації влади.

У своєму виступі А. Ткачук звернув увагу присутніх на такі аспекти:

Теза перша: не має супер унікальних країн для яких не діють загальні рецепти, логіка управління працює всюди. Реформа в Південній Африці проведена аналогічно до польської, данської реформи, та проектів, які розроблені в Україні. Тому досвід та система територіального устрою таких за розміром країн, як Україна є прийнятним для України.

Теза друга: реформа системи управління без реформи системи територіального устрою не можлива. Адміністративна система заплутується остаточно. Без створення скелету для системи управління – адекватного для адміністративно-територіального устрою, не можливо провести розмежування повноважень між органами влади різних рівнів АТУ.

Теза третя: ніколи не можна зробити реформу під ключ без помилок до її початку. Не розпочавши реформу, не можна зрозуміти всіх проблем, які потребують вирішення.

Теза четверта: держава визначає систему управління, і переконує суспільство у своїй правоті, а не навпаки. Саме тому від держави залежить, якою має бути система територіального устрою та система управління.

Анатолій Ткачук запропонував серйозні доповнення до  рекомендацій круглого столу:

–        якомога швидше затвердити концепцію реформи МС та АТУ;

–        створити при уряді комітет з реформи, визначити у кожному ЦОВВ, ОДА заступника міністра (голови ОДА) (директора департаменту) відповідального за реформу;

–        внести в Регламент КМУ норми, що передбачають обов’язкову оцінку проектів рішень Уряду, проектів закону на відповідність концепції;

–        організувати перепідготовку кадрів, задіяних у підготовці та проведенні реформи;

–        ухвалити закони про співробітництво територіальних громад та про право територіальних громад на об’єднання

Загалом всі учасники круглого столу висловились за необхідність якомога швидшого завершення процесу підготовки концепції реформи, її  затвердження і початку реальної реформи.