Слідкуйте за новинами

«Шкільні коворкінги – це добра справа, і ми будемо сприяти їх створенню» Альберт Собков, голова Сатанівської ОТГ

Дата: 15.10.2020

«Шкільні коворкінги – це добра справа, і ми будемо сприяти їх створенню» Альберт Собков, голова Сатанівської ОТГ

Сатанівська селищна ОТГ Хмельницької області має тривалий досвід планування місцевого розвитку – розробила, за експертної підтримки Інституту Громадянського Суспільства, та затвердила Стратегію розвитку у 2017 році (на період до 2020 року), а торік затвердила План соціально-економічного розвитку на 2019-2021 роки, який має подібну структуру до Стратегічного плану. Відтак, учасників нашого інформаційно-навчального заходу цікавили дуже конкретні питання щодо організації планування місцевого розвитку як частину управлінської діяльності виконкому та місцевої ради.Маркіян Дацишин, координатор 4-го компоненту проєкту ЄС, розповів про напрацювання та виклики з якими стикнулися при реалізації проєкту в Баранівській ОТГ, виокремивши актуальні питання та проблеми громад, які можна проаналізувати з допомогою соціологічних опитувань мешканців.

Для успішного виконання стратегічного планування в Баранівській ОТГ впроваджено управлінський інструмент – «Дорожня карта» як єдиний операційний документ для всіх підрозділів, «карта бою», що підкріплена відповідними бюджетними і донорськими ресурсами.

Також необхідно організувати регулярний управлінський процес впровадження та моніторингу Стратегії. Інструменти для цього у Баранівській ОТГ є щорічна Дорожня карта, щоквартальні засідання Комітету з управління виконання Стратегії (КУВС) для моніторингу і координації зусиль виконавців та Комунальна Установа «Агенція місцевого органічного розвитку» і команда проєкту ЄС як постійні координатори, ініціатори та перші виконавці.Зараз розробляється Стратегія розвитку Сатанівської ОТГ на 2021-2027 рр. та План місцевого економічного розвитку (МЕР) Сатанівської селищної ОТГ. Участь представників громади в онлайн консультаціях з питань планування місцевого розвитку дозволили ефективніше здійснити соціально-економічний аналіз ОТГ, якісно провести опитування мешканців та бізнес-структур, виокремити основні напрями розвитку, міжсекторальної співпраці та взаємодії на місцевому рівні та «включити» сільські ради з населеними пунктами, які буде доєднано до Сатанівської ОТГ, згідно перспективного плану Хмельницької області, після місцевих виборів 2020 року.

Шкільний та позашкільний навчальні процеси в громаді давно потребують оновлення та змін. Саме тому впродовж 2016-2020 років виконувалися проєкти в сфері надання освітніх, соціальних, дозвіллєвих та культурних послуг. Ці проєкти сприяли частковому оновленню застарілої матеріально-технічної та інженерної бази шкіл, профільних кабінетів, але не трудового навчання, які в свою чергу дозволили б набути практичних знань та навичок, що сприяють компетентності у галузі техніки і технологій, інноваційності, креативності та розкриттю талантів.«Важливо щоб молодь мала можливості та умови для власного розвитку та підприємницької діяльності, могла підвищувати свої знання, уміння та професійні навички, мала змогу реалізувати себе у своїй громаді. Тому шкільні коворкінги – це добра справа, і ми будемо сприяти їх створенню», – сказав Альберт Собков, голова Сатанівської ОТГ.

«Нинішня молодь звикла до розкоші, вона відрізняється поганими манерами, зневажає авторитети, не поважає старших, діти сперечаються з дорослими та вчителями», – саме з цих слів почав свій виступ Іван Савицький, координатор 3-го компоненту проєкту ЄС. Учасники проголосували за кожен з висловлених пунктів і здивувались, коли дізнались, що ці слова належать відомому мислителю Сократу, і були сказані ще в V ст. до н.е.Усі погодились, що молодь завжди була однакова: бажаюча змін, спрагла до звершень і самореалізації, хоч і не завжди її розуміли дорослі, і хороша громада – це та, де розуміють це і допомагають молоді у її звершеннях.

Учасники обговорили якими методами та засобами (в тому числі і через створення молодіжних коворкінгів) можна допомогти молоді вдосконалитись. Стати самозарадною, затребуваною в громаді, і найголовніше рівнопартнерською в житті громади.

«Дякуємо за ваш досвід в реалізації позашкільного навчального процесу, який може бути реалізовано на території Сатанівської ОТГ та вмотивує молодь, адміністрації шкіл, вчителів-предметників, громадських активістів та представників закладів освіти, соціальної та культурної сфери до розвитку молодіжної активності, розкриття їх підприємницького потенціалу та зацікавлення справами громади», – говорить Алла Дахновець, начальник відділу економіки, інвестицій, енергоменеджменту та туризму Сатанівської селищної ради.

Про результати застосування у Баранівській ОТГ інструменту впровадження стратегічного планування – Дорожньої карти – читайте у виданні ІГС. Повний текст тут: https://bit.ly/3fJH8RW.

Звіт про залученість молоді та розкриття підприємницького потенціалу – «Молоде зелене» тут: https://bit.ly/2E0cmWv.

Проєкт «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» реалізується Баранівською міською радою, Інститутом Громадянського Суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу.