Слідкуйте за новинами

«Ти коли вже починаєш займатися вирощуванням рослин, то не зупиняєшся, хочеться ще і ще», – Олена Шкорбот

Дата: 06.08.2020

«Ти коли вже починаєш займатися вирощуванням рослин, то не зупиняєшся, хочеться ще і ще», – Олена Шкорбот

Всі постять світлини з жовтими соняхами з українських полів, а у нас жовті дині з шкільної теплиці.

А ще грибна, огіркова та лимонна трава, зелений, фіолетовий та лимонний базилік, майоран, материнка, лаванда, кінза, фізаліс, артишок…

Три види суниць, одна з яких біла…
Лимони, авокадо, екзотичні огірки – мелотрія, момордика, тібецька малина, павловнія…

Все це вирощується в теплиці Баранівського міжшкільного ресурсного центру Мрії в дії.

«Ти коли вже починаєш займатися вирощуванням рослин, то не зупиняєшся, хочеться ще і ще. Усе виростити, усе скуштувати. Екзотичні рослини вирощую задля експерименту, хочеться чогось незвичного для нашої місцевості і дітям це дуже цікаво», – ділиться пані Олена, завідувачка тепличним коворкінгом. – «Я сіяла різних прянощів по трішки, приблизно по 150-200 штук. Різні види базиліку ми вирощували того року, а от трави вперше. Наприклад, грибна трава, відома як пажитник, має безліч лікувальних властивостей, в ньому містяться цінні для людини мікроелементи, білки, вітаміни. А от огіркову траву з огірками ріднить не багато, хіба що запах листя та використання в салатах. У цієї рослини стільки корисних властивостей і способів застосування, що вона дасть фору будь-якій звичній нам зелені. Лимонна трава – дуже корисна багаторічна рослина, відома також під назвами лемонграсс, цитронелла, лимонне сорго. Її сік – відмінний природний засіб від укусів комах».

Біля теплиці пані Олена облаштувала клумбу з кактусів та сукулентів. Щоб показати дітям, що кактуси можуть рости зимою на вулиці і не бояться морозу.

«Квіткова клумба – звична біля будинку. А ось клумба з кактусів виглядає дуже навіть оригінально і, що важливо, не вимагає особливого догляду. Сукуленти і кактуси може вирощувати будь-хто» – каже пані Олена.

Сучасна теплиця, встановлена в рамках проєкту ЄС «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», стає простором для реалізації різноманітних ідей , а наполеглива праця і винахідливість приводять до успіху. Можливо, ви або ваші знайомі також вирощують щось виняткове.

Проєкт ЄС «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» реалізується Баранівською міською радою, Інститутом Громадянського Суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання (M4EG)»