Слідкуйте за новинами

У селі Кашперівка вже четвертий рік поспіль провели свято «Рушниками квітне Україна»

Дата: 12.07.2019

У селі Кашперівка вже четвертий рік поспіль провели свято «Рушниками квітне Україна»

Вже традиційно 12 липня у сільському парку більше 20-ти місцевих майстринь організовують виставку власних робіт – вишиті рушники, сорочки, картини, доріжки, килими, наволочки, скатертини, ляльки-мотанки та полотна художників. Розмаїття виробів просто вражає! Недаремно ж кашперівські рукодільниці мають високе звання – майстер народної творчості. А об’єднав своїх земляків у роботі, в пісні й у вишивці Кашперівський сільський староста Володимир Муравський. 

Вишивати власними руками – безсумнівно класно, та поряд з традиційною вишивкою, учасники сьогоднішнього свята мали можливість не тільки побачити, але й спробувати подружитись із вишивальною машинкою та іншим сучасним обладнанням, яке закуплене для Баранівського міжшкільного центру в рамках проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ».

На виїздному майстер-класі всі бажаючі шили бандани на руку та голову і вишивали за 5-10 хвилин своє ім’я, адже удвічі приємніше носити виріб з вишитим власним ім’ям. Організував свято і для дітей, і для дорослих директор Баранівського МРЦ Василь Назарчук.

«У літні дні бандана є одним з найпопулярніших головних уборів, підходить як хлопчикам, так і дівчаткам. Та й зшити бандану може кожен адже це дуже просто робиться, тим паче на такому чудовому обладнанні», – поділилася враженнями учасниця майстер-класу Вікторія.

Звичайно автоматична вишивка не замінить наших чудових вишивальниць, але сучасне обладнання у швейному коворкінгу може доповнити різноманіттям чи допомогти у виготовленні, наприклад, сорочок чи наволочок. А позитивний досвід дорослих, який бачитимуть наші юні майстрині в коворкінгу, надихатиме їх ще більше.

Проєкт «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», реалізується Баранівською міською радою, Інститутом Громадянського Суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу.