Слідкуйте за новинами

У школах Нерубайської громади відбулись уроки-майстер класи

Дата: 25.11.2021

У школах Нерубайської громади відбулись уроки-майстер класи

22 листопада у двох школах Нерубайської територіальної громади відбулись зустрічі Анатолія Ткачука та Сергія Дятленка із старшокласниками у форматі урок-майстер клас.

Основними напрямками таких уроків були:

  • що чекає людей у недалекому майбутньому на прикладі можливого розвитку одних професій та відмирання чи трансформації інших;
  • що є хорошого/поганого у нашій громаді, а що б ми хотіли тут бачити.

Загалом майстер класи пройшли дуже енергійно, учні виявили високу зацікавленість до тем. Розгляд можливого майбутнього професій, які учні вибрали для себе, був динамічний і часом містив несподівані висновки.

Дуже тривожним для майбутнього громади є те, що з усіх присутніх учнів, висловили бажання залишитись у громаді лише троє! Напевне складовими такої ситуації з одного доку є природнє бажання молоді швидше покинути домашнє гніздо, а з іншого до цього спонукає ситуація у громаді, яку оцінювали учні.

Попри відмінності між учнями двох шкіл, при ідентифікації проблем у громаді виявилось багато спільного. Інтегровані дані фактичного міні опитування школярів зведені у таблицю.

Чим пишаємось Чого соромимось Що хочемо
Катакомби

Лиман

Природа

Музична школа

Нерубайський ЗЗСО2І-ІІІ

Дороги

Нема перспектив

Сміття велика проблема

Переробка сміття

Спортпарк

Більше місця для відпочинку молоді

Співпраці голови громади і молоді

Катакомби

Будинок культури

Культура

Творчість

Школа, дитячі садки

Толерантність

Пляжі

Поганий стадіон/спортмайданчики

Не має можливостей для реалізації

Дороги

Мало цікавих місць

Відсутність розваг для молоді

Погане ставлення до природи

Сміття

Багато людей під станом алкогольного оп’яніння

Непорозуміння між поколіннями

АТБ

Макдональдс

Епіцентр

Стадіон

Місця для розваг молоді

Чистоти на вулицях і тротуари

Як видно із таблиці, учні єдині у тому, що найкращими символами громади є катакомби та лиман, також вони гордяться своїми школами. Найбільш тривожним є те, що учні не бачать у громаді можливостей для самореалізації, не бачать перспектив. Найнагальнішими проблемами, які б мали бути вирішеними у громаді є місця для дозвілля молоді – стадіон, інші місця, а також вирішення проблеми сміття.

Також старшокласники хочуть більше різноманітності в навчальному процесі, більшої дієвості учнівського самоврядування. Як і молодь з інших громад, важливим для них є бажання дорослих дослухатися до їхніх потреб. Так, Нерубайська молодь хотіла би мати більше можливостей для активного розвитку в позанавчальний час, більше опцій для відпочинку, в тому числі активного. А ще ми дізналися, що ця молодь зовсім не вірить в те, що від них щось може залежати в школі та громаді. Сподіваємося, що саме курс «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація», який освоюють учні цих двох шкіл, відкриє для них ті можливості впливу на прийняття рішень, які надала для них реформа децентралізації влади.

На наш погляд така оцінка громади очима молоді може бути використана при підготовці стратегії розвитку громади. Також було б важливо включити у робочу групу з підготовки проекту стратегії неформальних лідерів старшокласників, яких явно було видно серед учасників майстер-класів.

До речі, непланово відбулась перевірка організаційних можливостей одного із таких шкільних лідерів Влада, який раптом запропонував організувати тур по катакомбах. Не зважаючи на сумнів та побоювання вчителів, чи він зможе це зробити, тур відбувся, не зважаючи на те, що катакомби мали уже бути зачиненими. При цьому було ідентифіковано цілу низку нових ідей для їх реалізації у катакомбах.

Майстер класи організовано в рамках проєкту «Децентралізація-Самоорганізація-Самореалізація», що впроваджується Інститутом громадянського суспільства за підтримки Швейцарії в рамках впровадження Швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» та за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».