Слідкуйте за новинами

Увага! Реєстрація на тренінг «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація: як впровадити навчальну програму»

Дата: 30.09.2020

Увага! Реєстрація на тренінг «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація: як впровадити навчальну програму»

Інститут громадянського суспільства запрошує громади та ініціативних вчителів загальних середніх шкіл Полтавської області, зацікавлених у розвитку власних компетенцій, навичок та підвищення кваліфікації до участі у проєкті «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація», що впроваджується Інститутом громадянського суспільства за підтримки Швейцарії в рамках впровадження Швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» та за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

Детальніше про проєкт тут. 

Першим етапом участі у проєкті стане навчання під час дводенного інтенсивного сертифікованого тренінгу «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація: як впровадити навчальну програму». В рамках проєкту вже розроблений навчальний курс, посібник для учнів, посібник для вчителів з методичними рекомендаціями щодо впровадження та викладання курсу.

ЧОМУ ГРОМАДА МАЄ БУТИ ЗАЦІКАВЛЕНОЮ У ВПРОВАДЖЕННІ ТАКОГО КУРСУ?
Метою проєкту є сприяння умовам для залучення молоді та старшокласників до розвитку своїх громад в Україні шляхом розробки та впровадження доступного навчального курсу для учнів старших класів. Відтак, підвищена обізнаність старшокласників щодо суті реформи децентралізації та її можливостей для молоді, сприятиме посиленню самореалізації старшокласників та молоді саме у своїх громадах. Окрмі цього, впровадження курсу сприятиме включенню молоді до активного життя в громаді, розвитку волонтерства та громадської активності.

ДЛЯ КОГО ТРЕНІНГ?

У тренінгу візьмуть участь активні та ініціативні вчителі, середніх загальноосвітніх шкіл Полтавської області*, які виявили бажання викладати новий факультативний курс у школах «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ. САМООРГАНІЗАЦІЯ. САМОРЕАЛІЗАЦІЯ», розроблений в рамках проєкту експертами Інституту громадянського суспільства.

Дводенна тренінг  буде присвячена: впровадженню курсу за вибором «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація» у загальноосвітніх навчальних закладах; розкриттю особливостей та специфіки викладання курсу; організації освітнього процесу; залученні додаткових ресурсів та інструментів під час освоєння курсу; використання нових інформаційно-методичних матеріалів для викладання курсу.

По завершенню навчання учасники отримають:

  • нові знання та навички щодо викладання та навчання курсу в школі
  • підвищення кваліфікації у підходах щодо викладання факультативів у школах
  • іменний сертифікат про підвищення кваліфікації
  • комплекти посібників для вчителів та учнів на школу
  • консультації від провідних освітніх експертів та експерта з децентралізації
  • можливість проведення спільного майстер-класу в школі разом із тренерами та консультантами

КОЛИ? Перша декада листопада 2020 (УВАГА! Дата буде повідомлена наприкінці жовтня 2020)

ДЕ? м. Полтава

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ?

Для участі у тренінгу заповніть анкету за посиланням до 29 жовтня 2020 року включно.

Проєкт спрямовано винятково на громади Полтавської, Одеської та Івано-Франківської областей з кількістю населення громади 8 – 15 тис. осіб. Перший тренінг відбудеться для учасників Полтавської області. Мешканці міста Полтава, Івано-Франківська, Одеси, а також інших регіонів України не можуть брати участі у проєкті. 

Відбір учасників проводиться на конкурсній основі. Кількість місць обмежена. Результати відбору будуть повідомлені до 4 листопада 2020 року включно.

Учасники, які пройдуть відбір, отримають лист-запрошення від Інституту громадянського суспільства із усіма деталями щодо тренінгу.

Участь у тренінгу є безкоштовною. Учасником можуть бути 1-2 вчителі однієї школи, а також вчителі кількох шкіл однієї громади. Учасникам тренінгу буде забезпечено проживання та харчування на дні проведення тренінгу. Транспортні витрати учасників тренінгу не відшкодовуються.

Учасникам тренінгу буде запропоновано проведення майстер-класів у їхніх школах спільно з експертами Інституту громадянського суспільства.

Проєкт «Децентралізація-Самоорганізація-Самореалізація» спрямований сприянню умовам залучення молоді та старшокласників до розвитку своїх громад в Україні шляхом розробки та впровадження доступного навчального курсу для учнів старших класів, спрямованого на поширення інформації про децентралізацію, впроваджується Інститутом громадянського суспільства за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» та за підтримки Швейцарії в рамках впровадження Швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».