Слідкуйте за новинами

Децентралізація – Самоорганізація – Самореалізація

Дата: 23.09.2020

Децентралізація – Самоорганізація – Самореалізація

Проєкт «Децентралізація-Самоорганізація-Самореалізація» впроваджується Інститутом громадянського суспільства за підтримки Швейцарії в рамках впровадження Швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» та за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

Мета проєкту: сприяти умовам для залучення молоді та старшокласників до розвитку своїх громад в Україні шляхом розробки та впровадження доступного навчальний курсу для учнів старших класів, спрямованого на поширення інформації про децентралізацію.

В рамках проєкту розроблено навчальний курс «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ. САМООРГАНІЗАЦІЯ. САМОРЕАЛІЗАЦІЯ», який буде апробовано  у школах Полтавської, Одеської та Івано-Франківської областей. Навчальний курс розробляється у тісній співпраці з Міністерством освіти і науки України. В рамках проєкту буде підготовлено методичні рекомендації Міністерству освіти і науки України для запровадження курсу у всіх школах України. 

В результаті реалізації проєкту будуть створені передумови для зменшення відтоку молодих людей за межі громади, що сприятиме появі  нової формації фахівців, здатних розвивати свою територію.

Очікувані результати:

1) Розроблено комплексний навчальний курс та програму курсу для старшокласників із децентралізації, яка спрямована на розуміння молоддю суті децентралізації та  можливостей для їх участі в процесі розвитку громади та самореалізації в нових умовах.

2) Підготовлено 2 посібники: «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація. Конспект лекцій для школярів і не тільки», «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація. Матеріали для вчителів і не тільки».

3) Підготовлено 20 вчителів шкіл та викладачів Інститутів підвищення кваліфікації у Полтавській, Одеській та Івано-Франківській областях щодо методики викладання курсів з децентралізації для старшокласників.

4) Підвищено обізнаність 320 старшокласників щодо суті реформи децентралізації та можливостей, які вона відкриває для молоді із самореалізації у своїх громадах.

Поділитися

Новини проєкту

Курс за вибором «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація» – міркування після уроків

У школах Нерубайської громади відбулись уроки-майстер класи