Слідкуйте за новинами

В тепличному коворкінгу Баранівського МРЦ почала сходити розсада квітів

Дата: 23.03.2020

В тепличному коворкінгу Баранівського МРЦ почала сходити розсада квітів

Для того, щоб клумби в Баранівській ОТГ були найкрасивішими, вже на початку березня учнями Полянківської школи разом з Оленою Шкорбот, завідувачкою тепличним коворкінгом, було висаджено насіння різних квітів – чорнобривці, петунію, вербну, шавлію, агератум, майорці, левиний зев, цинерарію і лоберію. Саме ці квіти замовив відділ благоустрою Баранівської міської ради. В подальшому розсада буде використана для створення ландшафтних композицій на клумбах Баранівської громади.

«Менші діти (3 клас) набирали землю в спеціальні касети, старші (10 клас) допомагали сіяти. Побачили, що привезли землю і прибігли зразу допомагати. Насіння квітів дуже дрібне, тому ми зубочистку вмокали у воду, потім ловили насінину і клали у комірки по одній. Дуже добре, що встигли зробити це до оголошення карантину. Коли діти вийдуть з карантину, то побачать плоди своєї праці», – розповідає пані Олена.

Над розсадними столами додатково зробили п’ять міні теплиць, бо ночі ще холодні, а рослини які тільки сходять, дуже чутливі до перепадів температур. Також маємо досвід минулого року, коли розсада і в квітні примерзла.

Під розсадними столами зеленіє щавель, петрушка, цибуля.

Вирощування рослин подобається багатьом дітям, адже це можливість спостерігати за цікавим процесом, та ще й брати в ньому участь. Перед оголошенням карантину діти мали грандіозні плани посадити і доглядати за своїми рослинами.

Вже другий рік поспіль завдяки функціонуванню шкільної теплиці Баранівська громада не купує квіти поза межами громади, а замовляє їх в теплиці, таким чином гроші залишаються в громаді.

Нагадаємо, що завдяки реалізації третього компоненту проекту ЄС «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», який виконується Інститутом громадянського суспільства, учні Баранівської громади отримали сучасну теплицю.

Проєкт «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» реалізується Баранівською міською радою, Інститутом Громадянського Суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Ініціативи Мери за економічне зростання.