Слідкуйте за новинами

«Як залучити мешканців до стратегічного планування?» обговорили на другій онлайн-консультації з представниками ОТГ

Дата: 04.06.2020

«Як залучити мешканців до стратегічного планування?» обговорили на другій онлайн-консультації з представниками ОТГ

Варіанти «Як залучити мешканців до стратегічного планування?» обговорили сьогодні на другій онлайн-консультації з представниками 8 ОТГ з 7 областей.

«Стратегічне планування – це не про написання одного нормативного документа. Це – про постійний процес творення спільного майбутнього мешканцями громади», – наголошує Маркіян Дацишин, координатор проєкту ЄС.

За його словами не можна формально підходити до визначення поняття «залученості», розглядаючи лише участь у робочих групах чи публічних заходах по темі підготовки стратегії. У кожній громаді є активні громадяни – ХТОСІ, – навколо яких можуть сформуватися неформальні середовища однодумців, які будуть генерувати ідеї розвиткових проєктів та розбудовувати практики горизонтальної взаємодії. Як-от LADY CLUB у Баранівській ОТГ чи Парк історичної реконструкції Городище Оствиця у Рівному. І кожне з таких місцевих середовищ буде вносити свою частку у проектуванні спільного майбутнього громади. Від місцевої влади потрібно створення умов для того, щоб ідентифікувати активних ХТОСІВ і підтримати їх на стартовому етапі.

Як залучити громадян до стратегічного планування? from CSIUKRAINE

Онлайн-консультації організовано в рамках реалізації проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ», що реалізується Баранівською міською радою, Інститутом Громадянського Суспільства та ПП Galeks-Agro за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання (M4EG)».