Слідкуйте за новинами

Звіт про діяльність Садового коворкінгу Пирятинської громади (лютий 2023р.)

Дата: 23.03.2023

Звіт про діяльність Садового коворкінгу Пирятинської громади (лютий 2023р.)

Садовий коворкінг – це чудове місце для усіх охочих детальніше ознайомитися з процесом вирощування плодових та ягідних культур і догляду за ними. Він відкритий на базі Березоворудської загальноосвітньої школи.

Хоча у лютому рослини та дерева не потребують кропіткого догляду, майстри вже почали готувати їх до теплого сезону. Зокрема для учнів 9 класу був проведений практичний урок «Підготовка ягідника до нового сезону». Під час заняття діти дізналися, як правильно проводити весняну обрізку малини. Малина – це одна з найулюбленіших і найпоширеніших ягід. Щоб збирати ароматні врожаї, потрібно докласти певних зусиль. Мабуть, найбільш необхідним заходом, якої потребує малина навесні – обрізка. Ця процедура важлива, адже гілки старше двох років вже не дають плодів. Обрізка малини навесні проводиться щорічно. Тож чекаємо гарних врожаїв!

Крім малини, учні 9 класу обрізали також і яблуневе дерево. Правильне і своєчасне обрізання дерев навесні – це обов’язковий ритуал, що гарантує хороший урожай. Крім того рослини будуть рости здоровими та сильними, адже під час обрізки видаляються слабкі, хворі та погано розвинені гілки, а здорові й сильні отримують більше необхідних живильних речовин. Керівниця коворкінгу Наталя Циганко каже, що обрізка омолоджує дерево, збільшує врожайність, стимулює ріст нових гілок. А найкращим часом для обрізки плодових дерев вважається кінець зими або початок весни: у цей час рослини ще не прокинулися, але ось-ось почнеться період швидкого росту.

Важлива подія також відбулася у яблуневому саду Березоворудської школи, адже туди, задля проведення майстер-класу з обрізки яблунь, завітав директор Березоворудського коледжу Полтавської державної аграрної академії, – Краснюк Василь Миколайович. Діти отримали надзвичайно корисні, цікаві, а головне практичні знання, адже пан Василь також викладач плодоовочівництва та справжній професіонал своєї справи. До учнів школи долучилися студенти коледжу, які теж ділилися набутими знаннями та вміннями з молодшими колегами.

Ми очікуємо гарних врожаїв у садовому коворкінгу цьогоріч!

Підписуйтеся на сторінку коворкінгу у FB: https://bit.ly/3iHhfJ2

 

Слідкуйте за нашими офіційними сторінками!

 

Нагадуємо, що коворкінги створені за підтримки ГО «Інститут Громадянського Суспільства» у партнерстві з Пирятинською міською радою за підтримки Європейського Союзу у межах проєкту «Розбудова ланцюжків доданої вартості у молочному та ягідному кластерах Пирятинської громади для розширення економічних можливостей молоді і сільських жителів та еко-орієнтованого зростання».