Слідкуйте за новинами

ЗВІТ ПРО РОБОТУ КОВОРКІНГІВ частина 2 (ГРУДЕНЬ 2022)

Дата: 16.01.2023

ЗВІТ ПРО РОБОТУ КОВОРКІНГІВ частина 2 (ГРУДЕНЬ 2022)

Завзята робота продовжується і взимку на базі коворкінгів, що створені за підтримки ГО «Інститут Громадського Суспільства» у партнерстві з Пирятинською міською радою за підтримки Європейського Союзу у межах проєкту «Розбудова ланцюжків доданої вартості у молочному та ягідному кластерах Пирятинської громади для розширення економічних можливостей молоді і сільських жителів та еко-орієнтованого зростання». Багато цікавих подій відбулося в 3D та кулінарному просторах, тому ми радо ділимося результатами.

В інноваційному коворкінгу активно проводяться теоретичні та практичні заняття. Наприклад у жовтні відвідувачі простору змогли підвищити свої навички в науково-дослідницькій діяльності: освоювали вміння роботи з матеріалами, покращували якість виконання радіомонтажних робіт, налагоджували механізми та електромеханічні пристрої. Спеціалісти коворкінгу провели щонайменше 14 майстер-класів та понад 40 групових та індивідуальних занять, де учасники навчалися програмуванню, а також розробляли науково-технічні проєкти для майбутнього представлення на конкурсах. Зокрема учні взяли участь у відкритому конкурсі з інформаційних технологій Полтавської області, де здобули досить хороші результати: Богомаз Катерина – I місце в номінації «офіс-менеджер» та Доценко Дар’я – III місце в номінації «програмування».

У листопаді планові теоретичні та практичні заняття продовжувалися. Учасники й надалі удосконалюють свої навички у роботі з інноваційними технологіями. Цікавим є вивчення програмування засобами мов С++ , Delphi та Bilder C++. Дуже важливою частиною роботи інноваційного коворкінгу є підготовка учнівських проєктів з метою представлення їх на науково-технічних конкурсах регіонального, Всеукраїнського та міжнародного рівнів.

Цього ж місяця відбувся Всеукраїнський відкритий колоквіум з астрономії «Космос. Людина. Духовність» в Ужгороді, де учні-учасники коворкінгу представляли свої проєкти і вибороли призові місця:

  • Доценко Дар’я проєкт “Проблема Тунгуського космічного тіла літа 1908 року” – II місце;
  • Гусак Ярослав проєкт “Дослідження планети Марс з використанням сучасних інформаційних технологій” – II місце;
  • Бударін Димитрій проєкт “Вплив космічних факторів на перебіг фізико-хімічних реакцій в умовах Землі” – III місце.

Із цими ж дослідженнями учні взяли участь у конкурсі молодіжної творчості «Мирний Космос» у Чернівцях, де Доценко Дар’я посіла II місце,  а Гусак Ярослав та Бударін Димитрій – III у своїх номінаціях.

 

30 листопада у Полтаві відбувся обласний конкурс «Фізика в житті людини». У ньому взяло четверо учасників інноваційного коворкінгу:

  • Нагорний Роман з проєктом «Перспективний спосіб отримання та зберігання ‘зеленого’ водню з метою подальшого використання в технологічних процесах»,
  • Гусак Ярослав з проєктом «Термоелектричний генератор для побутових потреб в умовах обмеженого електропостачання»,
  • Доценко Дар’я з проєктом «Застосування спектрального аналізу при виявленні вибухонебезпечних предметів і речовин»,
  • Бударів Димитрій з проєктом «Портативний прилад для дезінфікування та очищення поверхні мобільних пристроїв».

У результаті, в номінації “експериментальна фізика” Бударін Димитрій посів II місце, а Гусак Ярослав та Нагорний Роман – III місця.

 

У грудні робота продовжувалася у такому ж активному темпі, усі заняття та майстер-класи були проведені. Але найважливішою подією місяця, про яку ми вже писали раніше, став Всеукраїнський конкурс молодіжних науково-технічних проєктів у Києві “InventorUA-2022”, що є наступником виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів “Майбутнє України”, який проводився щорічно, починаючи з 2009 року Національним центром “Мала академія наук України”. Тут учні теж гідно представили громаду та вибороли призові місця:

Детальніше про конкурс можна прочитати тут: http://bit.ly/3IPjZP0

Для кулінарного коворкінгу грудень також став доволі плідним. На базі простору було проведено понад 12 майстер-класів для усіх охочих, 24 групові заняття з кулінарії, а також 6 практичних занять з приготування страв для учнів 8 класів. Крім цього з готовими кондитерськими виробами брали участь у ярмарці, про що детальніше можна почитати на фейсбук-сторінці коворкінгу. На продаж приготували торти «Орео» та «Кокосовий рай». Сумарно коворкінг заробив 7000 грн.

 

Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті, адже далі – більше!