Слідкуйте за новинами

Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області

Дата: 10.11.2015

Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області

9 листопада 2015 року в приміщенні Хмельницької обласної державної адміністрації відбулась презентація Проекту «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області», що фінансується Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Бюро GIZ, Офісом Ради Європи, Шведсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні», Міжнародним фондом «Відродження» та проектом ЄС «Підтримка регіонального розвитку в Україні».

Презентація проекту:

Відкриття проекту from CSIUKRAINE
Хмельницька область на час початку проекту має 23 об’єднані громади (об’єднались 213 сільрад) з 52 об’єднаних громад, передбачених перспективним планом.

Саме цим область відрізняється від решти більшою громадською активністю та спробами впроваджувати в себе кращі європейські практики в сфері стратегічного планування, містобудування, об’єднання громад.

Область перша в Україні, яка ухвалила Стратегію розвитку області в 2011 році.

Впровадження проекту націлене на задоволення потреб у практичному впровадженні механізмів переходу бюджетів об’єднаних громад на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, функціонування об’єднаних територіальних громад (ОТГ), співробітництва між ними, формування та виконання місцевих бюджетів безпосередньо новообраними депутатами місцевих рад ОТГ, а також застосування громадського контролю над управлінням публічними фінансами. Хмельницька область стала пілотним регіоном проект надає експертну і консультаційну підтримку представникам місцевих громад.

Завдання проекту:

  • Інституційна та організаційна підтримка об’єднаних територіальних громад. (Підтримка  установчих процесів у громадах, допомога в ухваленні необхідних місцевих актів, підборі персоналу, надання медійної підтримки, комунікація між об’єднаними громадами, обласною владою та інституціями у Києві.)
  • Допомога у просторовому та стратегічному плануванні. (Після відбору двох громад, утворених навколо різних центрів – селища та міста. Для них будуть здійснені заходи з підготовки стратегії розвитку громади на середньостроковий період і планування території громади).
  • Створення методичних рекомендацій за результатами проведеної діяльності Проекту. (Роботи, що виконувалися у Хмельницькій області мають стати матеріалом для розроблення Загальних методичних рекомендацій, які будуть використовуватися в інших областях України, підготовки необхідних змін до нормативно-правових актів національного рівня, навчання працівників місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.)

Важливим аспектом заходу стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ГО «Інститут громадянського суспільства» та Хмельницькою обласною державною адміністрацією про спільну діяльність у реалізації проекту підтримки об’єднаних громад у Хмельницькій області як у пілотному регіоні.

В процесі впровадження проекту були розроблені:

ІЗ ФІНАЛЬНИМ ЗВІТОМ МОЖНА ОЗНАЙОМИТИСЯ ЗА ПОСИЛАННЯМИ ФІНАЛЬНИЙ ЗМІСТОВНИЙ ЗВІТ 1Ч. ТА 

 ФІНАЛЬНИЙ ЗМІСТОВНИЙ ЗВІТ 2Ч.

Поділитися

Новини проєкту

31 жовтня відбудеться презентація Стратегії розвитку Баранівської міської ОТГ та Схеми планування її території

Презентація результатів проекту «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області»