Слідкуйте за новинами

Від перспективного плану до стратегії розвитку громади (Через призму досвіду об'єднаних територіальних громад Хмельниччини)

Дата: 08.06.2018

Текст у PDF

Текст у PDF

Це видання побудоване на основі практичного досвіду об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Хмельниччини, які були піонерами реформи. Саме в 2015 році, відразу після ухвалення Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», у Хмельницькій області активно розпочався процес утворення ОТГ. Саме на Хмельниччині протягом 2015 року було утворено найбільше ОТГ в Україні і ці громади першими входили у процес, досі не звіданий.
Завдяки підтримці різних міжнародних організацій, зокрема і Ради Європи, впродовж 2015-16 років у Хмельницькій області Інститутом громадянського суспільства було реалізовано комплексний проект підтримки утворення та становлення ОТГ. Тут було підготовлено перші проекти місцевих нормативних актів для ОТГ, апробовано навчання для органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад з різних аспектів розвитку громад. Саме в Хмельницькій області перші ОТГ включились в розробку власних стратегічних документів – стратегічного плану розвитку та схеми планування території громади.
За ці роки, громади, створені в 2015 році не тільки змужніли, збільшили свою спроможність, але й стали неоціненними сховищами набутого досвіду, яким вони тепер діляться з іншими.
Ми спробували тут дуже коротко, але змістовно показати здобутки децентралізації на конкретних прикладах конкретних громад області, яка й досі є в лідерах за кількістю та якістю утворених ОТГ.
Видання розраховане на широке коло читачів – як у новоутворених громадах, так і там, де поки що процес об’єднання не відбувається з різних причин, зокрема і через побоювання – чи готові ми до об’єднання, чи не буде гірше? Читайте та приймайте рішення, переймайте досвід перших.

Розроблено за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні»

Поділитися