Слідкуйте за новинами

Анонс! Згуртованість суспільства через освіту та просвіту. Експертне обговорення

Дата: 09.06.2021

Анонс! Згуртованість суспільства через освіту та просвіту. Експертне обговорення

Під час минулих дискусій виникло розуміння, що згуртованість суспільства можна створювати, збільшувати, укріплювати лише через формування в суспільстві нових уявлень: про людину, про світ, про саме суспільство. А це неможливо без трансформації освіти.

І тема наступного експертного обговорення присвячена саме цьому – «Згуртованість суспільства через освіту й просвіту», яке відбудеться 22 червня 2021 р. о 14:00-15:30.

До розгляду пропонуються такі питання:

 • Яким чином освіта впливає на згуртованість суспільства? Які особливості цього впливу на різних етапах освіти – в дитячому садочку, в школі, в професійній освіті, в вищій освіті, в освіті дорослих?
 • Яким чином освіта впливає на згуртованість суспільства? Які особливості цього впливу на різних рівнях розгляду – на методологічному, на рівні програми, на методичному, на інституціональному?
 • Якою має бути політика держави в галузі освіти, щоби суттєво збільшити згуртованість суспільства?
 • Як громадянське суспільство може сприяти трансформуванню освіти?

Пропонується такий формат зустрічі. Кожен із запрошених експертів робить 10 хв. доповіді на одну з тем. Протягом 5 – 7 хв. решта експертів висловлюються щодо теми доповіді. Решту часу експерти відповідають на запитання глядачів.

Запрошені експерти:

 • Іванна Коберник, освітня діячка, екс-радниця міністра освіти і науки,
 • Катерина Ясько, освітня діячка, Голова правління Міжнародного інституту інтегрального розвитку,
 • Сергій Чумаченко, бізнес-тренер, дослідник Скандинавських освітніх практик, засновник ініціативи «Більдунг – Українські народні вищі школи»,
 • Олександр Філоненко, філософ, культуролог, богослов, оповідач,
 • Денис Блощинський, співвласник Агентства 42, ідейник Освітнього проєкту «Відкривай Україну», співзасновник Фундації соціальних інновацій «З країни в Україну», вокаліст гурту «NESPROSTA»

Модератор – Денис Андрущенко, Фонд лідерів, м. Черкаси.

Онлайн трансляція заходу відбудеться на фб-сторінці Інституту громадянського суспільства.

Посилання на онлайн трансляцію заходу буде також викладено в фб-події та в фб-групі Згуртованість в день заходу.

Захід організований в рамках проекту «Діалоги про згуртованість», який реалізується ГО «Інститут громадянського суспільства» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

* * *
Довідково про проект «Діалоги про згуртованість».
Уже 30 років Україна шукає своє місце у світі, як незалежна держава. Проте, на відміну від наших західних сусідів, нам це зробити значно складніше, оскільки українське суспільcтво не є моногенним та згуртованим.

Саме тому ГО Інститут громадянського суспільства разом з партнерами розпочав серію дискусій «Діалоги про згуртованість», мета якої – створити потужну дискусійну платформу для обговорення та обміну думками щодо ключових викликів, ідей, принципів, технологій формування потужної ефективної суспільної ідентичності, зокрема сформувати запит на згуртованість у політиків, громадських діячів, інтелектуальних і культурних еліт.

Передбачається щомісяця:

 • публікація думок експертів щодо визначеної теми (див. перелік),
 • проведення оффлайн панельної дискусії по ключових питаннях, визначених в цьому огляді (на платформі УКМЦ) з трансляцією онлайн,
 • публікація та просування відео-запису оффлайн дискусії,
 • публікація та просування транскрибованого тексту цієї дискусії

Орієнтовний список тем:

Контактна особа – Євген Лапін,
+38 095 555 3991, f4labo@gmail.com

Проект реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Партнер проекту Екосистема позитивного впливу ImpactUA/