Слідкуйте за новинами

Черговий старт курсу «Підприємцем бути легко v 3.0»!

Дата: 10.07.2020

Черговий старт курсу «Підприємцем бути легко v 3.0»!

Вже втретє в рамках проєкту ЄС «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ» Інститут громадянського суспільства проводить курс «Підприємцем бути легко v 3.0». Навчаємо учнів 8-11 класів основам підприємництва, критичному мисленню та тренуємо навичку помічати можливості навкруги та використовувати їх на користь собі та суспільству.

Перше заняття було побудоване більше на базовій теорії, бо без усвідомлення що таке підприємець та підприємництво, бізнесмен та бізнес-ідея, подальша практична робота буде марною.

«Підприємець постійно розвиває свої як підприємницькі здібності, так і особисті якості. Підприємець – це самодостатня та активна людина. Якщо ви вибираєте щось зробити замість полежати, наприклад, почитати книжку, поговорити з друзями, прибрати кімнату чи подвір’я, навіть те що ви записалися на цей курс уже говорить про вашу підприємливість» , – сказав Іван Савицький, координатор молодіжного компоненту проєкту ЄС.

Під час заняття обговорили основні риси підприємця: допитливість, креативність, активність, стресостійкість, спостережливість, бажання змінити світ, віру в себе, гнучкість…

За словами Івана, найголовнішим у підприємця має бути пристрасть до власної справи. Гроші ніколи не мають стояти на першому місці, спочатку у вас мають бути «метелики в животі» від того, що ви робите. Якщо ви будете фанатично займатися вашою справою, то гроші вас наздоженуть. Так це працює.

Також під час зустрічі обговорили, що таке бізнес-ідея – це творчий задум про те, із чого і як побудувати бізнес і одержати дохід. Бізнес-ідея обов’язково повинна вирішувати реальну проблему.

Щоб закріпити теоретичні знання, діти отримали домашнє завдання – пройти тест «Ваша роль в команді» та написати бізнес-ідею, яка відповідає умовам, які обговорювали на занятті, а саме бізнес-ідея як:

  •  зовсім новий товар або послуга
  • ідея, що дозволяє поліпшити, доповнити, здешевити товар або послугу
  • новий ринок збуту або нова якість товару або послуги.

На наступних заняттях учні дізнаються про бренд, що потрібно для створення власної справи та пройдуть всі основні етапи – від ідеї до розробки власного бізнес-плану та презентації результатів.

Працюючи над своїми проектами, вони будуть постійно стикатися зі справжніми викликами, зростати над собою, вчитися вирішувати проблеми, ефективно співпрацювати в команді, мислити системно, а також не боятися помилятися та створювати нове!

Курс проводиться в рамках проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», який реалізується Баранівською міською радою, Інститутом Громадянського Суспільствата ПП «Галекс-Aгро» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Ініціативи ЄС «Мери за Економічне Зростання – Україна».