Слідкуйте за новинами

Краще один раз побачити, ніж 100 разів почути

Дата: 06.09.2019

Краще один раз побачити, ніж 100 разів почути

5 вересня двадцять представників ОТГ Київської та Чернівецької областей відвідали з робочим візитом Баранівську ОТГ.

Вони приїхали, щоб на власні очі побачити зміни, які відбулися в громаді від моменту її об’єднання, та почути відповіді на свої запитання: Які переваги дає статус ОТГ? Як разом живуть місто і села? Як громаді вдається залучати грантові кошти для реалізації розвиткових проектів?

«Крок за кроком ми йдемо шляхом розвитку, щось вдається, щось ні, але ми вчимося, пробуємо і пишаємося тим, що вже маємо. Завжди своїм власним досвідом охоче ділимося з іншими громадами», – сказала Оксана Загорська, керівник проекту ЄС «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ».

У своїй презентації пані Оксана розповіла про історію створення Баранівської ОТГ, труднощі, реалії та майбутній розвиток, а також про реалізацію спільно з Інститут Громадянського Суспільства/Civil Society Institute та ПП Галекс- Агро проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», який фінансується Європейським Союзом.

Гості ставили запитання по реорганізації шкіл, садочків, роботи лікарень; піднімали питання щодо вигідної здачі в оренду землі; як працювати з мешканцями та переконувати того, хто 20 років не замітав біля власної хати, почати це робити.

Наталія Кокітко, перший заступник голови Баранівської міської ради, підкреслила, що найбільша перешкода розвитку громади – це пасивність людей. «Ми шукаємо різні шляхи співпраці з мешканцями громади, зокрема через створення кооперативів, працюємо з молоддю та старшокласниками. Проводимо для них курси, майстер-класи, зустрічі з цікавих для них тем».

Туристичний маршрут «Органічний простір Баранівської міської ОТГ» презентувала Наталя Свінціцька, директор КУ «Агенція місцевого органічного розвитку – АМОР», а про впровадження системи енергоефективності в організаціях громади детально розповів Юрій Савич, провідний спеціаліст з організації ефективного використання енергії.

Далі учасники делегації отримали змогу подивитися на роботу швейного та технічного коворкінгів, будівництво торгово-тренінгового центру та міні-сироварні, наявність яких стала можливою завдяки реалізації проекту ЄС «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ».


Наприкінці візиту учасники поділилися своїми враженнями від почутого і побаченого:«Зустріч з представниками міської ради Баранівської громади ще раз засвідчила: успіх приходить до тих, хто працює не сам, а формує якісну команду однодумців» Нестеренко Наталія Григорівна, юрисконсульт ГО «Право та захист» Васильківського району відмітила, що Баранівська громада, яка немає на території великих підприємств, які б наповнювали бюджет за рахунок сплати ними податків, робить все, щоб покращувати рівень життя її мешканців та залучати зовнішні ресурси.