Слідкуйте за новинами

Поради про онлайн наради

Дата: 30.03.2020

Поради про онлайн наради

В реаліях сьогодення онлайн-комунікація стала невід’ємною частиною робочих процесів.

Сьогоднішній ранок розпочався з онлайн наради частини команди проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ».

Для нас цей формат роботи є звичним, оскільки команда проєкту складається з працівників, які проживають в різних регіонах. Більше двох років ми максимально використовуємо онлайн ресурси для роботи та комунікації.

За цей час в нашої команди виробилися певні правила підготовки та проведення онлайн нарад, які допомагають ефективно, зручно та результативно підтримувати спілкування з колегами в режимі дистанційної роботи.

Отже, поради про онлайн наради:

Переконайтеся, що вам дійсно потрібна онлайн нарада, перш ніж планувати її. Можливо, питання може бути вирішене за 10 хвилин електронною поштою або месенджером.

Визначте конкретну мету наради, питання, які необхідно обговорити, та відповідальних осіб. (Найкраще сформувати питання не пізніше ніж за 24 години до наради, щоб кожен міг з ними ознайомитися і зібрати необхідну інформацію).

Пам’ятайте про особистий час ваших колег. Не плануйте онлайн нараду в неробочий час, навіть під час карантину.

Попередьте своїх рідних про заплановану нараду, щоб вони не почувалися незручно перед вашими колегами.

Деякі питання не вимагають участі всієї команди, тому їх розгляд заплануйте на завершення наради. І не соромтеся повідомити колезі, що в обговоренні наступних питань його участь не потрібна.

Починайте нараду вчасно. Не чекайте тих, хто запізнюється, – це тільки заохочує їх.

На початку озвучте тривалість наради. Пам’ятайте, наради не повинні тривати годинами. Дослідження показують, що ми можемо бути дійсно уважними від 10 до 18 хвилин.

Попросіть усіх учасників говорити чітко та нешвидко, відеоконференції вимагають пауз, оскільки затримка більшості систем у спілкуванні становить дві-три секунди.

Виявляйте повагу до колег. Не треба їсти чи займатися хатніми справами перед колегами.

Обов’язково ведіть протокол наради. Одразу, по свіжих слідах, створюйте завдання, призначайте відповідальних та терміни.

Усмішка – продовжує життя. Жартуйте, це покращує загальну атмосферу в колективі. Але жарти мають бути доречними та необразливими.

Бажаємо вдалої онлайн наради!

Проєкт «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» реалізується Баранівською міською радою, Інститутом Громадянського Суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Ініціативи Мери за економічне зростання.