Слідкуйте за новинами

Стартувала робота над Стратегією розвитку Волочиської об’єднаної громади

Дата: 11.04.2016

Стартувала робота над Стратегією розвитку Волочиської об’єднаної громади

8 квітня 2016 року в рамках проекту «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» команда ГО «Інститут громадянського суспільства» спільно з експертами зі стратегічного планування за фінансової підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) в місті Волочиську провела перше засідання робочої групи з Стратегічного планування розвитку Волочиської міської об’єднаної територіальної громади, яка визначена наглядовою радою проекту переможцем у конкурсі з розробки Стратегії розвитку (далі – Стратегія) та Схеми планування території Волочиської ОТГ.

Волочиська громада є однією із перших, в якій розпочалась активна робота над розробкою Стратегічного планування розвитку ОТГ.

Стратегія – це суспільно-узгоджена програма розвитку на середньострокову перспективу, яка сприяє _DSC7018згуртуванню мешканців громади, забезпечує прозору конкуренцію за місцеві ресурси, підвищує конкурентоспроможність громади та вказує шлях до досягнення його сталого майбутнього. Вона стане основним документом для місцевої влади в розвитку громади.

З вітальним словом до учасників засідання звернувся міський голова Костянтин Черниченко, який також поінформував про актуальний стан розробки Стратегічного плану розвитку Волочиської громади.

Під час заходу експерт зі стратегічного планування Василь Кашевський представив результати опитування мешканців та бізнесу Волочиської громади та соціально-економічний аналіз Волочиської ОТГ.

Розробка стратегічного плану розвитку Волочиської громади from CSIUKRAINE

Результати опитування мешканців Волочиської громади from CSIUKRAINE

Результати опитування представників бізнесу Волочиської громади from CSIUKRAINE

«ОТГ-це жива структура, яка хоч і має межі, однак вона відкрита і має свої ресурси, які рухаються. І якщо ці _DSC7033ресурси (гроші, люди, бізнес, підприємства…) рухаються тільки в середині громади, то такий стан характеризується як застій. А для того, щоб було зростання, то потрібно, щоб більше ресурсів заходило в громаду ніж витікало з неї. Для того, щоб задати правильну траєкторію руху громади і потрібна Стратегія».,- каже експерт Василь Кашевський.

Людський капітал, за сьогоднішніми визначеннями, є найціннішим для розвитку. А тому потрібно цей безцінний ресурс підняти і залучити до стратегічного планування. Розробка Стратегії -це процес не одного дня і без участі мешканців громади тут не обійтися. Саме вони, жителі громади є основним ядром всіх перетворень і змін, і саме через них треба черпати інформацію, базові дані, що стануть основою досліджень та аналітики щодо визначення проблем, їх гостроти та пріоритетності, формування бачення картинки майбутнього громади. Бо все що робиться і планується, все має бути направлено на задоволення потреб конкретного громадянина, створення комфортного та безпечного середовища для його життя.

В рамках даного засідання досвідчений експерт з стратегічного планування Петро Мавко запропонував для _DSC7037розгляду та обговорення учасникам дві моделі розвитку громади: інерційну та оптимістичну. Оптимістична модель виявилася досить амбітною, але не злякала членів робочої групи , а стала хорошим мотиватором до дії. Загалом засідання робочої групи пройшло в атмосфері зацікавленості та творчого ентузіазму. Під час перерви учасники висловлювали свої сподівання на те, що такого роду заходи не тільки зроблять Стратегію спільним продуктом громади, врахувавши інтереси жителів та думки всіх зацікавлених сторін, але й сприятимуть активізації жителів до їх участі у житті громади.

Прогнози та сценарії from CSIUKRAINE

Не залишив даний захід без уваги і представників інших об’єднаних громад. Так на робочу групу завітали не тільки сусідські Війтовецька та Чорноострівська ОТГ, але й обидві Дунаєвецькі: міська та селищна, Новоушицька. Їх цікавили практичні кроки та навики в розробці Стратегії. Не обминула нагоду набути досвіду і Сатанівська ОТГ, яка також готується до проведення першої робочої групи із стратегічного планування. Така зацікавленість до процесу стратегування говорить про активність цих громад та бажання діяти не спонтанно і хаотично, реагуючи на ті чи інші виклики, а відповідно до плану, реалізація якого зробить їх дії зрозумілі для громади, ефективними та результативними.

Що ж, стратегія – це свого роду дороговказ, траєкторія руху громади до світлого майбутнього. Крок за кроком Волочиська громада рухається в напрямку своєї мети. Залишилося тільки побажати взаєморозуміння та злагоджених дій команді, що стане запорукою їх успіху.

_DSC7063 _DSC7045 _DSC7035 _DSC7072 _DSC7081 _DSC7099 _DSC7107 _DSC7093 _DSC7125 _DSC7028