Слідкуйте за новинами

Впровадженню нового навчального курсу за вибором «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація» для школярів БУТИ!

Дата: 03.09.2021

Впровадженню нового навчального курсу за вибором «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація» для школярів БУТИ!

26-28 серпня 2021 р. ГО «Інститут громадянського суспільства» провів насичений триденний тренінг для вчителів «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація: як впровадити нові знання в школі». 

Захід організовано в рамках проєкту «Децентралізація-Самоорганізація-Самореалізація», що впроваджується Інститутом громадянського суспільства за підтримки Швейцарії в рамках впровадження Швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» та за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

Тренінг присвячений впровадженню нового навчального курсу за вибором (факультативу) «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація» у школах для учнів 10-11 класів.

Участь у заході взяли ініціативні та прогресивні вчителі з громад Івано-Франківської, Одеської та Полтавської областей, зацікавлених у професійному розвитку та формуванні нових компетенцій та навичок.

Одним з очікуваних та важливих результатів проєкту стане запуск навчального курсу (факультативу) «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація» у школах громад цих областей. 

Анатолій Ткачук, директор з науки та розвитку ІГС, консультант проєкту зазначив: «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація» ці слова тепер не просто гарне словосполучення, це назва навчального курсу за вибором, який запроваджується в старших класах середніх шкіл активними вчителями, які прагнуть надати своїм учням не просто якісь знання, якими не відомо чи учні колись скористаються, а певні навички і вміння – як реалізувати себе у громаді, через розуміння можливостей, які надала децентралізація та здатність працювати разом із іншими.

Ідея курсу зародилась ще два роки тому і Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» підтримала цю ідею Інституту громадянського суспільства. Так з’явилась програма курсу, були підготовлені посібники для вчителів та для учнів. На жаль, запроваджений карантин через COVID-19 вніс свої корективи і запровадження курсу в реальне життя відкладалось і відкладалось. Проте пауза у карантинних обмеженнях таки була використана швидко і ефективно. Вже 26-28 серпня 2021 року у Івано-Франківську пройшов тренінг для вчителів, які вирішили спробувати себе у запровадженні цього курсу. Було не просто, але було цікаво і ми вже розуміємо, що принаймні у 7 школах трьох регіонів України вже в поточному році буде започатковано цей курс.»

«Сумно сподіватися, що вчитель і так все знає. Вчитель – це той, хто безперервно вчиться. Як важливо сьогодні крокувати в ногу з викликами сьогодення, навчаючись вчити, мотивувати і бути вмотивованим. В умовах децентралізації молодіжна політика є важливою і має орієнтуватися на формування комфортного середовища у громаді, а не пошуку роботи за кордоном. Саме тому наша школа розпочинає впровадження навчального курсу в школи для учнів 11 класів вже цього року» поділилася учасниця тренінгу Наталія Садкова, м. Івано-Франківськ.

Лариса Жеденко, c. Ялосовецьке, Полтавська обл. підкреслила: «Тренінг «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація: як впровадити нові знання у школі» став для мене особисто інтерактивною подією, що сформувала усвідомлення важливості просвітницької роботи в громаді, аби її члени розуміли, що кожен житель громади може і має впливати на публічну владу, використовувати можливості децентралізації для власного розвитку, самореалізації. І вже у 2021-2022 навчальному році опорний заклад «Ялосовецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області» вже впроваджує в 11 класі курс за вибором «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація».

Захід був насичений навчальними сесіями, інтерактивами та активностями, що будуть сприяти цікавому та сприятливому впровадженню нового навчального курсу у старших класах.

Учасники заходу отримали сертифікати, що підтверджують підвищення професійного рівня вчителя та здобуття ним/нею необхідну кваліфікацію для викладання нового навчального курсу за вибором (факультативу) «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація» у школі для учнів 10-11 класів.

Вчителям – учасникам тренінгу, котрі виявили бажання викладати новий курс за вибором, вже запропонована менторська підтримка експертів проєкту з освіти та питань децентралізації, а також спільне проведення майстер-класів у їхніх школах. 

Слідкуйте за новинами проєкту на сайті Інституту громадянського суспільства.