Слідкуйте за новинами

Боярка під Покровом Тризуба

Дата: 27.07.2021

Боярка під Покровом Тризуба

Отже Боярка. Ми вже писали про це «місто без центру», про те, що його якось оминула стрімка забудова, як міста першого ярусу до Києва, що воно якось ніби застигло на транзиті від дачного селища до при київського міста.

Але… Боярка має і свій колорит, який ще мало досліджений, про який небагато написано і про який мало хто знає. Період «корчагінської історії» Боярки якось сам собою десь почив у Бозі і відкрилась нова, а радше забута «самостійницька» боярська історія, історія звитяг у боротьбі за незалежну Україну періоду 1917-21 років. Відривають та пропагують цю історію молоді і поважні боярчани, які показують просто феноменальні спроможності творити майже дива на цій патріотичній ниві. До таких див можна віднести неймовірний фестиваль «Під Покровом Тризуба», який пройшов у Боярці 24-25 липня 2021 року. В чому цінність та інноваційність цього фестивалю?

  1. Цілісна концепція

Творці фестивалю створили дійство навколо ціннісного стрижня – героїки боротьби за Україну. Всі локації, заходи, концертний супровід пронизувала ідея незалежності, необхідності єднання у боротьбі проти зовнішнього ворога.

  1. Поєднання різних середовищ під єдиним покровом, покровом Тризуба

На фесті були присутні реконструктори, пластуни, націоналісти, любителі лицарства, книголюби, письменники, музиканти, ремісники. І це не було простим, не пов’язаним набором «всього потроху». Кожен учасник здавалось самостійно і чітко вмонтовується у загальну ідеологію. Патріотизм реальний, а не показовий.

  1. Новий підхід до довкілля

Чистота на фестивалі просто вражала. Тисячі людей і нема сміття. Правильно розставлені сміттєві корзини для різних видів сміття, патріотичний дух і святковий настрій мобілізували усіх бути максимально уважними до забруднення парку. Сміття просто не було!

  1. Українська музика і згуртованість

Фестиваль показав, що в Україні є чудова українська музика і дуже професійні виконавці з різних українських регіонів. Тут були музики з Києва, Львова, Харкова, Івано-Франківська. Дуже якісна музика єднала країну і глядачів. Виявилось, що тисячі людей перед сценою знають слова більшості пісень. Це виглядало просто чудово.

Цьогоріч виступали гурти – Антитіла, KARNA × гуцул-метал × КАРНА, Жадан і Собаки, Folknery, КОРАЛЛІ / KORALLI, KOZAK SYSTEM ,  Lemko Bluegrass Band,  Hardfire

Окремо варто відмітити ведучих – Марину Мірзаєву, історикиню, організаторку фестивалю «Під Покровом Тризуба», та Руслана Горового, журналіста, волонтера, письменника, публічного інтелектуала. Вони не просто оголошували номери, вони вели розмови про високе і про земне, але лінія патріотики була дуже чіткою.

5. Інклюзивність та толерантність

Приємно вразило, що загалом український патріотичний фестиваль об’єднав навколо себе різні вікові, соціальні, навіть етнічні групи людей. Тут можна було почути різну мову, побачити людей з різним кольором шкіри і все було по-дружньому толерантно. Також варто зауважити, що організатори попіклувались про мало мобільні групи населення встановивши поряд з сценою окремий пандус для малобільних груп населення.

Протягом двох днів фестивалю для дітей була організована дитяча локація, де проводилися різні ігори, забавлянки, майстерки та розмальовки з українськими традиційними розписами, тож кожен міг знайти собі заняття до душі.

Можна було б написати ще багато цікавого, адже враження дуже позитивні, проте це залишимо для більшого. Виглядає, що потужна місцева команда, яка зорганізувала такий фестиваль, по суті почала формувати певну спеціалізацію Боярки, як міста фестивалів? А чому б ні? Може ще з’явиться фестиваль на Йосиповському ставку? Фестиваль повстанських історій та пісень? Чи рибний фестиваль у Забір’ї? Фантастика? Можливо, а може й ні.

Здається, що цей фестиваль міг би бути ще більш важливим для всієї нової громади, якби було організовано комунікацію із селами громади, аби вони були також представлені тут, аби молодь із цих сіл могла мати підвезення до місця проведення. Можливо підвезення і було, не стверджуємо, але елементів поєднання усіх поселень Боярської громади дійсно не вистачало. Звичайно це б певним чином ускладнило підготовку, але місія згуртованості громади виправдовує такі зусилля.

Ну і на останок. Виглядає, що така чи подібна концепція фестивалю, може мати продовження через підтримку таких фестивалів у різних локаціях за рахунок коштів державного бюджету України в рамках досягнення однієї із стратегічних цілей Державної стратегії регіонального розвитку – згуртованості українського простору.

Боярка зараз шукає своє майбутнє. Затримка на старті змушує діяти не стандартно, швидко і водночас командно. Фестиваль «Під Покровом Тризуба» доводить, що ефективні та нестандартні кроки можливі і, що вони можуть бути ефективними.

Можливо Тризуб і стане покровителем Боярки?

Більше фотокарток та відео за посиланнями:


Ніна Наталенко

27.07.2021

Матеріал підготовлений у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО Інститут Громадянського Суспільства/Civil Society Institute і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

 

Поділитися